A Budaörs mérlege féltávnál: 11 mérkőzés, 33 pont, 65–0-s gólkülönbség
2022. november. 14., 11:36
Horváth Ferenc csapata a paksiak elleni sikerrel tette fel a koronát tekintélyt parancsoló őszi szereplésére
Fotó: Budaörsi SC
Az utolsó őszi fordulót játszották a csapatok a Női NB II-ben. Rendeznek még (elmaradt) mérkőzéseket idén, de a mezőny többsége legközelebb március 18-án lép majd pályára. A Nyugati csoportban a bajnokság első felében a Budaörs hatpontos előnyt szerzett, a Keleti csoportban a Soroksár SC hibátlan, de az FC Hatvan elleni mérkőzése elhalasztása miatt a Nyíregyháza Spartacusszal azonos pontszámmal áll a tabella élén.

Groupama Aréna

A Budaörsi SC találkozott már ebben a bajnoki évben a paksiakkal, a két csapat augusztusban kupamérkőzést játszott. Akkor „csak” 1–0-ra nyert idegenben Horváth Ferenc gárdája – most más lett a képlet. Köszönhetően annak is, hogy a vendégek nem bunkerfutballt, hanem kétcsatáros, bátor játékot választottak a budaörsi összecsapásra, Kajdy Jankáék az első negyedóra végéhez érve már négy góllal vezettek. Sajabó Boglárka szerencsétlen öngólja után a női másodosztály legjobb támadója, Kardosi Blanka duplázott, illetve Koch Fruzsina is betalált. A Budaörsi SC a folytatásban is nagy, helyenként nyomasztó fölényben játszott és végül tíz gólt szerzett: Kardosi Blanka triplára alakította a duplát, Koch Fruzsina is lőtt még egyet, valamint Fábián Rebeka, Sárosi Csilla, Sitku Zsuzsanna és Proháczik Fanni is bevette a paksi kaput.

Nem ez a mérkőzés hozta azonban a ligában a legnagyobb különbséget – a Csepel FC 11–0-ra nyert a sereghajtó LBW Nyúl SC ellen. A budapesti csapatban Csolti Réka és Kókai Krisztina három-három gólt szerzett (utóbbi a harmadikat 11-esből), Simoncini Paola duplázott és gólt lőtt Folk Zsuzsanna, Helly Annamária, valamint Janosütz Evelin is. Győzelmének köszönhetően a Csepel FC továbbra is az élbolyban menetel, de inkább az Azul Verde (Metis) és a ZTE társaságában, a Budaörs megugrott a mezőnytől.

Váratlan eredmények is születtek a fordulóban: ilyen a Pápai ELC győzelme az FC Nagykanizsa ellen. A kanizsaiak egy hete nyertek a ZTE ellen, most viszont Major Brigitta góljával eredményesebbnek bizonyult a PELC (1–0). A tabellán elfoglalt helyezések alapján meglepetés az ajkaiak sikere is Pécsen – a zöld-fehérek Belovics Alexandra találatával nyertek 1–0-ra.

Sorozatban negyedik mérkőzését nyerte meg 1–0-ra az Azul Verde (Metis). A Pénzügyőr elleni összecsapáson Vojnity Nóra gólja döntött az 56. percben – az újabb három ponttal az AV tartja a „kétmeccses” távolságot a Budaörsi SC mögött.

A Zalaegerszegi TE mérkőzés nélkül gazdagodott három ponttal – az Almásfüzitői SC lemondta a kék-fehérek elleni bajnokiját.

Sorsolás

A Keleti csoportban a DVSC-DEAC és a Vasas Kubala Akadémia összecsapása nyitotta a fordulót. Fél évvel ezelőtt minden bizonnyal elképzelhetetlen lett volna hasonló eredmény, de Hámori Ferenc csapata 6–1-re győzött a debreceni egyetemi sporttelepen. Hámori Renáta 11-esből lőtte a találkozó első gólját, majd előbb Gábor Barbara, utána pedig Turcsányi Vanda mesterhármasa következett. Bár „menet közben” Jakab Emília szépített, 5–1-es Vasas-vezetéssel fordultak a csapatok – gyakorlatilag a szünetre eldőlt a mérkőzés. A második játékrészben Biros Kamilla állította be a végeredményt. A Vasas Kubala Akadémia – bár a feljutás kiharcolására aligha van esélye és talán a játékosállomány ereje sem predesztinálná erre – a bajnokság legkellemesebb meglepetése. Hámori Ferenc szervezett, jó csapatot rakott össze és külön elismerés jár azért, hogy a játékosok többsége lassan „ősvasasosnak” számít.

A Soroksár SC ezen a hétvégén a Gyulai Amazonok ellen őrizte meg százszázalékos mérlegét. A sárga-feketék az első félidő hajrájában Miszlai Jázmin és Patkós Viktória góljaival döntötték el a mérkőzést, majd a találkozó végén még Váradi Ráhel is rúgott egyet. A soroksári lányok egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak, mint az őket üldöző Szpari – az FC Hatvan elleni találkozójukat március 11-re halasztották.

A Monori SE az egriek elleni 7–0-s győzelemmel őrzi jó pozícióját a középmezőny élcsoportjában. Sass Viktória különösen eredményesen futballozott, egymaga öt gólt szerzett – az ötöst Pirót Terézia és Megyesi Regina egészítette ki hetesre.

U17 női UEFA-torna: ezüstérmes a női U16-os válogatott

Női NB II Mészáros Dorina győztes gólt szerzett

Simple Női Liga utolsó forduló

Az utolsó fordulót játsszák a hétvégén a Simple Női Liga csapatai. Korábban eldőlt már, melyik két csapat játszik a bajnoki döntőben, melyik kettő a 3. helyért, s az is, melyik kettő esik ki.

2024. május. 10., 12:35