Női NB II
A Budaörsi SC megérkezett a Simple Női Ligába
2023. május. 09., 17:54
Sárosi Csilla, a Kajdy Jankát helyettesítő csapatkapitány vezetésével, a budaörsi játékosok megköszönik a közönségnek az egészéves támogatást. Mert Budaörsön, közönség is van...
Fotó: Budaörsi SC
A Női NB II hétvégi fordulójában a Nyugati csoport első három helyezettje közül kettő, az Azul Verde és a Csepel SC egymás ellen mérkőzött, de mégsem túlzás, hogy a legnagyobb figyelem a listavezető Budaörsi SC meccsét kísérte, amelyen a papírforma sokgólos hazai sikert ígért. Az ok egyszerű, ez volt az a 90 perc, amelyben a másodosztály roppant tudatosan építkező nagyágyúja matematikailag is kiharcolta az élvonalba jutást. A Keleti csoportban a feljutásért küzdő két csapat, a Soroksár SC és a Nyíregyháza Spartacus egyaránt nyert – megkockáztatható azonban, hogy minden ilyen „kettős győzelemmel” a fővárosiak lépnek egyre közelebb a Simple Női Ligához.

Kecskeméti Széktói Stadion

Az Almásfüzítő SC elleni találkozón a vendégcsapat szűk tíz percig bírta kapott gól nélkül: Kardosi Blanka szerezte Horváth Ferenc csapatának első gólját, majd az ezen a találkozón legeredményesebb budaörsi, Terdik Ivett következett – ő végül három gólig jutott. Sitku Zsuzsanna duplázott, valamint gólt szerzett Sólyomvári Katalin, Tóth Eszter Adél, Kajdy Janka és Koch Fruzsina is. A statisztika (és az ünneplés) kedvéért: Terdik Ivett lőtte a csapat 100. bajnoki gólját. Az utolsó két mérkőzésén a bajnokcsapat Pécsen és Pakson játszik majd, ez volt az NB II-es Budaörsi SC utolsó hazai mérkőzése.

A Nyugati csoport hétvégi rangadóján a Csepel FC – Gruber Brigitta nélkül – 1–0-ra győzött az Azul Verde (Metis) ellen. A találkozó egyetlen gólját Kókai Krisztina szerezte, nem sokkal a kezdés után, a 9. percben. Az új bajnokságban minden bizonnyal a feljutásért harcba induló csepeliek két mérkőzést játszanak még májusban, utaznak Nagykanizsára és fogadják az Almásfüzítőt. Miután az Azul Verde korábban lejátszotta a pápaiak elleni meccsét, Németh Flóráékra is két fellépés vár még: a ZTE elleni rangadó és a Pénzügyőr elleni találkozó – mindkettő hazai pályán, a Goldballon. A Csepelnek 43, az Azul Verdének 42 pontja van: a szombati győztesek nagyon fontos lépést tettek az ezüstérem felé.

A Zalaegerszegi TE szombaton 4–1-re nyert az FC Ajka ellen (G: Hetyei Csenge, Nagy Bianka, Grubits Daniella, Tollár Petra, ill. Hannig Viktória) és miután a hátránya a vesztett pontokat tekintve csak két pont az Azul Verde mögött, Harsányi Andreáék a hajrában akár a bronzéremért is harcba szállhatnak. Ehhez „csak” az kell, hogy nyerjenek Budapesten legnagyobb vetélytársuk ellen, valamint sikerrel vegyék az akadályt a zalai derbin az FC Nagykanizsa, majd az Almásfüzitő ellen is.

Szintén szombaton, a Pápai ELC 6–1-re nyert a Paksi SE ellen (G: Élő Georgina 2, Pödör Patrícia 2, Bendes Laura, András Anita, ill. Horváth Melitta), vasárnap pedig a Pécsi VSK játék nélkül szerezte meg a három pontot a találkozót lemondó Pénzügyőr ellen.

Sorsolás

A Keleti csoport két nagyágyúja közül a Nyíregyháza Spartacus hazai pályán, a Soroksár SC idegenben győzött.

A Szpari a Kolorcity Kazincbarcikát fogadta és az első félidő közepén egy balszerencsés öngólnak köszönhetően jutott előnyhöz. Lakatos Szabina még a szünet előtt megduplázta a nyíregyházi előnyt, a második félidőben pedig Balogh Dominika szépítő találata után Vígh Klaudia és Balogh Panna góljai állították be a 4–1-es végeredményt.

A Soroksár SC Monoron győzött 9 – 0-ra. A góllövőlistát vezető Mészáros Cecília ezúttal négy gólt lőtt, mellette Szőke Flóra (2), Török Lilla (2) és Czakó Zoé vette még be a hazaiak kapuját.

A hajrára 45 ponttal érkezik mindkét csapat, de a Sori egy mérkőzéssel kevesebbet játszott. A következő hétvégén a Nyíregyháza Hatvanban játszik, a Soroksár SC az Eger SE-t fogadja. Ha azonos számú pontot szereznek, ugyanannyi pontszámmal érkeznek a két csapat május 21-i, nyíregyházi rangadójára. Ha ott nyer a Szpari, elmegy három ponttal, de a piros-kékek számára befejeződik a szezon, míg a Sori játszik még a Gyulai Amazonokkal is. Pontegyenlőség (és azonos számú győzelem) esetén a gólkülönbség rangsorol, ebben a mutatóban viszont lényegesen jobb Dukon Béla csapata.

A 19. forduló nyitányán az Eger SE – jó szériában, legutóbbi öt mérkőzéséből hármat megnyerve – 3–0-ra győzött a Magyar Futball Akadémián a Budapest Honvéd ellen. Az egriek harmadik találatát Szívósné Bozsó Renáta lőtte – az örökifjú, a pécsi Ferencz Évához hasonlóan „elnyűhetetlen” Reni bizonyosan nem haragszik, ha kiderül: 45+-os…

Buncsák Réka, Balogh Noémi és Oláh Enikó góljaival (3–0) szép, magabiztos győzelmet aratott a szinte biztos bronzérmes Vasas Kubala Akadémia Gyulán, az Amazonok ellen.

U17 női UEFA-torna: ezüstérmes a női U16-os válogatott

Női NB II Mészáros Dorina győztes gólt szerzett

Simple Női Liga utolsó forduló

Az utolsó fordulót játsszák a hétvégén a Simple Női Liga csapatai. Korábban eldőlt már, melyik két csapat játszik a bajnoki döntőben, melyik kettő a 3. helyért, s az is, melyik kettő esik ki.

2024. május. 10., 12:35