A Kelen SC győzelme újra nyílttá tette a feljutásért folyó harcot
2022. február. 21., 08:31
A Kelen SC az utolsó félórában tudott ellenfele fölé kerekedni
Fotó: Jánosi Zsolt
A női NB II hétvégi, 17. fordulójában a Kelen SC legyőzte a veresége ellenére, továbbra is feljutó helyen álló Szekszárdi UFC-t. Az élcsoport három csapata között csak négy pont a különbség, és gyűjtögeti a pontokat a Budaörs is.

Puskás Akadémia Pancho Aréna

A hétvége rangadóján a Kun István által irányított kelenföldi csapat 3–1-re legyőzte az élvonalba igyekvő Tolna megyeieket. Sokáig nem született gól a mérkőzésen, majd a 62. percben Bernhardt Bernadett előnyhöz juttatta a hazaiak. Tíz perccel a lefújás előtt Kerekes Krisztina is gólt szerzett (2–0), ezzel úgy látszott, eldőlt a mérkőzés, de a szekszárdiak a fiatal, 16 esztendős Schell Dorina góljával szépítettek. A hajrá izgalmaira Barkóczi Bernadett gólja tett pontot, ő állította be a 87. percben a 3– 1-es végeredményt. Győzelmének köszönhetően a Kelen SC már csak kétpontos hátrányban van a továbbra is második, azaz feljutó helyen álló fiatal szekszárdi csapat mögött.

A győzelmével előző, a tabella élére ugró MOL Fehérvár FC idegenben, Dunaújvárosban nyert 4–0-ra a Szentlőrinc-DPASE ellen. Gajdóczi Tibor továbbra is veretlen csapatában Szabó Bernadett lőtt három gólt, a negyedik találatot pedig Kozma Réka jegyzi.

A Nyugati csoport negyedik helyén – a Kelen mögött csak egy ponttal lemaradva – a Budaörs áll, amely a BVSC-Zugló ellen aratott magabiztos, hétgólos győzelmet. A zöld-feketék találatai közül Kardosi Blanka szerzett ötöt (!), mellette Kecskeméti Vivien és Kirschner Kamilla volt még eredményes. Miután a budaörsiek előnye 13 pont a tavaszt remekül kezdő Vasas Kubala Akadémia előtt, szinte biztosnak mondható, hogy a két feljutó és az egy osztályozós helyen a jelenlegi első négy osztozik majd.

A Vasas KA ezen a hétvégén is nyert, Hámori Ferenc csapata Kardos Dóra duplájával és Rigó Nikolett góljával bizonyult jobbnak (3–0) Pápán, a PELC gárdájánál. Ebben a csoportban zalai rangadóra is sor került, az ADA Nova 3–0-ra legyőzte a ZTE-t, a Külker SC-Metis pedig a papírformánál talán valamivel szűkebben, de győzött Ajkán (4–3).

Sorsolás

A Keleti csoportban az Újpest FC Léner Fanni duplájával, illetve Moldovan Diana és Benkó Mónika góljaival 4–1-re nyert a Kazincbarcika ellen, tartva ezzel a lépést a listavezető szegediekkel. A két éllovas előnye hat pont a DVSC-DLA, hét az FC Hatvan előtt.

A debreceniek a Nyíregyháza Spartacus ellen nyertek 3–1-re. A Loki sikere magabiztosnak mondható, a Szpari csak a 90. percben tudott szépíteni. A debreceniekhez hasonlóan az osztályozós helyet megcélzó FC Hatvan Egerben győzött, 4–1-re. Szabados György csapata számára üröm az örömben, hogy az első gólt szerző Hajdú Debra térde egy akciónál nagyot reccsent, le kellett cserélni a nyáron Vácról igazolt támadót.

Döntetlent játszott Monoron a Nyírség NSC. A 2–2-re végződött mérkőzésen a hazaiak Pirót Terézia révén a 92. percben mentettek pontot, de talán nem is az a legfontosabb, hogy nyert, vagy „csak” döntetlent játszott a Nyírség. Fontosabb, hogy Kósa János tragikus elvesztése után a csapat egyben maradt, jó játékkal adózott szeretett edzője emlékének.

U17 női UEFA-torna: ezüstérmes a női U16-os válogatott

Női NB II Mészáros Dorina győztes gólt szerzett

Simple Női Liga utolsó forduló

Az utolsó fordulót játsszák a hétvégén a Simple Női Liga csapatai. Korábban eldőlt már, melyik két csapat játszik a bajnoki döntőben, melyik kettő a 3. helyért, s az is, melyik kettő esik ki.

2024. május. 10., 12:35