Női NB II
A Loki biztosan, a Kelen valószínűleg osztályozót játszhat
2022. május. 16., 11:02
A hatvani mérkőzésen készült fotó rejtvénynek sem rossz, de a "megfejtés" az, hogy az akcióból nem született gól
A Női NB II Keleti csoportjában az Újpest FC – már csütörtökön – bebiztosította feljutását, míg a hétvége rangadóján a DVSC-DEAC nyerni tudott Hatvanban és kiharcolta az osztályozó jogát. Nyugaton a MOL Fehérvár a Csepel elleni győzelemmel szerezte meg a bajnoki címet – ebben a csoportban a Szekszárd robog még az NB I felé, de a célszalag átszakítása (vagy éppen a Kelen előzése) az utolsó fordulóra maradt. Az élmezőnyből a Kelen SC van a legérdekesebb helyzetben: lehet akár közvetlen feljutó is, van olyan forgatókönyv, hogy az osztályozóról is lemarad, a legvalószínűbb azonban az, hogy jelenlegi harmadik helyét megtartva, párbajozhat az NB I-es tagságért.

Szusza Ferenc Stadion

Csütörtökön este, Szolnokon, Ráporti Klaudia góljával még a hazaiak vezettek, sőt nagy meglepetésre, a szünetre is előnnyel mehettek. A második félidőre viszont összekapta magát az Újpest, Oroszi Sándor csapata – Moldován Diana és Mátyás Noémi góljaival, valamint Kuhár Réka duplájával – ellenfele fölé kerekedett. A lila-fehérek a 4–1-es győzelemmel célba értek, az utolsó forduló, a Gyulai Amazonok elleni mérkőzésük eredményétől függetlenül kiharcolták a Simple Női Ligára érvényes rajtjogot.

Hatvanban „ki-ki” mérkőzést vívott egymással a bronzéremért, az osztályozó lehetőségéért az FC Hatvan és a DVSC-DEAC. A hatvaniak ősszel nyerni tudtak Debrecenben, most pedig úgy szólt a képlet: ha ismét győznek, játszhatnak az NB I-ért, minden más esetben a Loki örülhet. A 14. percben Pintye Vivien gólja juttatta előnyhöz a vendégeket, majd az első félóra végén – Janik Vivien kiállítása miatt – a hatvani csapat emberhátrányba is került. Ennek ellenére, Csutoros Réka a 46. percben egyenlíteni tudott. Önmagában azonban ez is kevés lett volna az üdvösséghez, sőt az 59. percben Kovács Krisztina újra előnyt szerzett a vendégek számára. Ez a 2–1 lett a mérkőzés végeredménye, a Loki szerezte meg a bronzérmet, de hozzá kell tenni azt is: erőn felüli, amit Szabados György, a hazaiak edzője a szezon, főként a tavasz során produkált a csapatával.

A hétvége további, „keleti” mérkőzései közül Nyíregyházán a Spartacus váratlanul nagy gólkülönbséggel, 7–0-ra győzött a Kazincbarcika ellen, kicsit talán azt is jelezve, a következő szezonban harcba száll majd a feljutásért. A találkozón Nagy Panna három gólt szerzett, ezzel már 51 gólos, megelőzve a góllövőlistán a szegedi Papp Szidóniát. A Szparinak lesz még egy meccse, Monoron, ha nyerni tud, fellép a végtáblázaton a 4. helyre, megelőzve az FC Hatvant.

A Gyulai Amazonok gárdája a Monort győzte le 3–1-re és ezzel meg is előzte vetélytársát a tabellán. Nagy gólkülönbségű győzelmet (10–2) aratott a Nagykáta-Astra az egriek ellen. Korcsogh Orsolya csapatában a legtöbb gólt a Gyuláról igazolt Balogh Noémi szerezte, négyet.

Sorsolás

A Nyugati csoportban a MOL Fehérvár – nagyszerű miliőben – 3 -1-re győzött a Csepel SC ellen, megszerezve az aranyérmet. Gajdóczi Tibor csapata finoman szólva, semmit sem bízott a véletlenre, Székely Zsuzsanna és Bognár Petra góljaival már a 4. perc végére 2–0-ra vezetett. A szombati mérkőzésről azóta sok fotó, hír, közösségi média poszt került nyilvánosságra – ezekből kivétel nélkül az látszik, hogy a lányok az „anyaklub” teljes támogatását élvezve érkeztek meg az NB I-be.

A Kelen SC egy héttel ezelőtt rangadót nyert a Budaörs ellen, amely után „csak” annyi feladata maradt, hogy húzza be azokat a mérkőzéseket, amelyek vég várnak rá. A kettőből az egyik már sikerült Kun István csapatának, a kelenföldiek Ajkán nyertek 7–1-re. A győztes csapatot a hátukon vitték a Bernhardt-ikrek: Barbara négy, Bernadett két gólt lőtt a hétből.

A fővárosban, a Vasas ellen nyert a legutóbbi négy mérkőzésén 12 pontot szerző ZTE (2–1), amely nagyszerű hajrájának köszönhetően, az utolsó fordulóban akár még a bajnokság 5. helyét is megszerezheti. A Külker SC-Metis a pápaiakat győzte le 6–0-ra, a BVSC-Zugló pedig – Terdik Ivett találatával – a DPASE-Szentlőrinc ellen tartotta otthon a három pontot.

U17 női UEFA-torna: ezüstérmes a női U16-os válogatott

Női NB II Mészáros Dorina győztes gólt szerzett

Simple Női Liga utolsó forduló

Az utolsó fordulót játsszák a hétvégén a Simple Női Liga csapatai. Korábban eldőlt már, melyik két csapat játszik a bajnoki döntőben, melyik kettő a 3. helyért, s az is, melyik kettő esik ki.

2024. május. 10., 12:35