A St. Mihály FC visszajutott a Simple Női Ligába!
2022. április. 18., 10:39
Újra az NB I-ben szerepelhet a St. Mihály FC csapata
Fotó: St. Mihály Futball Club / via Facebook
A női NB II legutóbbi fordulójának legfontosabb híre, hogy célba ért, visszajutott az élvonalba a St. Mihály FC. A hétvégén a szegediek sikere mellett is főként a Keleti csoportra kellen fókuszálni (A nyugati éllovas kvartettből nem lépett pályára a Kelen SC, a Szekszárd és a Budaörs sem), a csoportban rangadót nyerő FC Hatvan továbbra is második, jelezve, hogy komolyan gondolja – a bajnoki hajrában számolni kell majd vele.

Új Hidegkuti Nándor Stadion

A szegediek a rabszódikus kazincbarcikai csapatot fogadták Tápén és győzték le 3–1-re. Bunda-Tóth Panna találatával a szünetben még a vendégek vezettek, de a fordulás után Major László csapata megrázta magát és három gólt szerezve megnyerte a találkozót. A győztesek között ezúttal is gólt szerzett Papp Szidónia – őt aligha lehet már utolérni a gólkirályi címért folyó versenyben – és Sajti Krisztina, valamint Nagy Lilla is eredményes tudott lenni.

Tulajdonképpen végig vezetve, a mérkőzést kézben tartva nyert rangadót az FC Hatvan, de egyáltalán nem adták könnyen Szabados György csapatának sikerét. Wittner Noémi a 11. percben szerezte a mérkőzés első gólját, majd a félidő közepén rúgott még egyet. A Nyíregyháza Spartacus azonban a szünetben összekapta magát, Nagy Panna szépített, de a hazaiak Tóth Anna révén gyorsan vissza tudták állítani a kétgólos különbséget. Nagy Panna második gólja (90. p.) izgalmassá tette az utolsó perceket, született is még egy gólt, de azt a hatvaniak fiatalja, Tóth Ágnes lőtte: az FC Hatvan 4–2-re legyőzte a Szparit.

Győzött vasárnap az FC Hatvannal azonos pontszámmal álló, de egy mérkőzéssel kevesebbet játszott Újpest FC is. Orosz Sándor csapata a Nagykáta ellen játszott jó mérkőzést. A vendégek 3–0-s sikeréből Szöllős Alexandra két, a 16 éves Hágh Petra pedig egy góllal vette ki a részét.

Szolnokon győzött a Gyulai Amazonok, a középmezőny elejét ostromló békésiek Csanálosi Anada duplájával, valamint Sovány Dorina és Komlósi Anna góljaival győztek 4–0-ra.

Sorsolás

A Nyugati csoportban a Kelen SC – miután ellenfele, a Szentlőrinc-DPASE lemondta a találkozót – játék nélkül jutott a három ponthoz. A feljutásra esélyesek közül így csak a MOL Fehérvár lépett pályára: Gajdóczi Tibor csapata a Vasas KA ellen győzött 5–1-re. Érdekes, hogy a Fáy utcában is a későbbi vesztes szerzett előnyt (Kardos dóra góljával), de a Vidi a folytatásban hengerelni tudott. Szehofner Vivien duplázott, rajta kívül még Bognár Petra, Szabó Bernadett és Székely Zsuzsanna volt eredményes. Jánosi Ninettáék ezzel a vesztett pontokat tekintve több mint egymérkőzéses előnyben vannak az üldözők előtt, a hét közepén a Pápát, jövő szerdán pedig a Szekszárdot fogadják – könnyen elképzelhető, hogy ezzel a két mérkőzéssel gyakorlatilag célba érnek.

A húsvéti hétvégén a Külker SC-Metis Deczki Vanda és Vojnity Nóra góljaival 2–0-ra nyert a Csepel ellen, mint ahogy szép győzelmet aratott a BVSC is: a Zuglóiak a mesterhármast szerző Szűcs Alexandra főszereplésével, 4–2-re nyertek az ADA Nova ellen. Az Ajka és a ZTE nem bírt egymással, 1–1 lett a mérkőzésük végeredménye. Harsányi Andrea góljára a hazai csapatból Ferencz Brigitta válaszolt.

U17 női UEFA-torna: ezüstérmes a női U16-os válogatott

Női NB II Mészáros Dorina győztes gólt szerzett

Simple Női Liga utolsó forduló

Az utolsó fordulót játsszák a hétvégén a Simple Női Liga csapatai. Korábban eldőlt már, melyik két csapat játszik a bajnoki döntőben, melyik kettő a 3. helyért, s az is, melyik kettő esik ki.

2024. május. 10., 12:35