A Szpari győzelme szorossá tette a Keleti csoport élmezőnyét
2022. március. 21., 12:13
A Szpari sikere nem csak Benkő Balázs játékosainak okozott nagy örömöt
Fotó: Nyíregyháza Spartacus/via facebook
A női NB II-ben ezen a hétvégén a Keleti csoportban kuszálódtak a szálak. A St. Mihály FC magabiztos győzelmet aratva szerzett szinte már behozhatatlannak tűnő előnyt a Simple Női Liga felé vezető úton, az Újpest viszont vereséget szenvedett Nyíregyházán – élesedett a második közvetlen feljutó helyért folyó csata.

Groupama Aréna

A Major László által irányított szegediek az élmezőnyhöz tartozó FC Hatvant fogadták és győzték le féltucat gólt szerezve. Tápén hamar vezetést szerzett a hazai csapat, Slađana Mićić már a 6. percben Orgoványi Dóra kapujába küldte a labdát. Sőt, a listavezető, az első negyedóra végére már három góllal ment! A hatgólos különbség már a szünetre kialakult, ennek alapján is mondható, jelentős a tudásbeli különbség a St. Mihály és az üldözők között. Papp Szidónia ezúttal is két gólt szerzett, már 44 góllal vezeti a góllövőlistát – mögötte a második az a Tamara Skorić, aki erre a találkozóra visszatért a kapuba. A hatvani csapat a szegedi veresége ellenére is szerzett három pontot ezen a héten – szerdán a cigándiak nem tudtak kiállni az előző hétvégéről elhalasztott bajnokira.

A hétvégi forduló legérdekesebb, legváratlanabb eredményét az a találkozó hozta, amely tulajdonképpen nem is ehhez a hétvégéhez tartozik. A Nyíregyháza Spartacus vasárnap, a 16. fordulóból elhalasztott mérkőzésen fogadta az Újpestet az örökösföldi sportcentrumban. Nagy Panna, Tóth Nikoletta és Csábi Bianka góljaival az 54. percre már háromgólos előnyben volt a Szpari, de Kuchár Réka duplázni tudott, izgalmassá téve a hajrát. A 4–2-es végeredményt Stefán (II) Bernadett állította be, a 79. percben.

A hétvégi mérkőzések után a St. Mihály FC 48 ponttal áll a tabella élén. A veretlenségét elveszítő, (tavasszal az eddig lejátszott öt bajnokijából „csak” kettőt megnyerő) Újpest továbbra is második, 40 ponttal. Most a Nyírség NSC ellen idegenben, 4­–0-ra nyerő DVSC-DLA a harmadik, 37 ponttal, az FC Hatvan pedig 34-gyel a negyedik, de Szabados György csapata egy mérkőzéssel kevesebbet játszott, mint a vetélytársai.

Pontot szerzett az Eger SE, a piros-kékek a Kazincbarcikával osztoztak meg a pontokon. Az első negyedórában a vendég barcikaiak már két góllal vezettek, de az Eger – Bukta Nikolett duplájával – még az első félidőben egyenlíteni tudott. A Keleti csoport további mérkőzésein, a Szolnoki MÁV UFC 10–0-ra győzött Cigándon, míg a Gyulai Amazonok a Nagykáta ellen nyert 2–1-re.

Sorsolás

A Nyugati csoportban a Szekszárd UFC a BVSC-Zugló ellen nyert 8–0-ra. A Tolna megyei csapat góljainak több mint a felét – ötöt – Kágyi Árvácska lőtte. Győzött a MOL Fehérvár is, idegenben az Ajka ellen (0–4). Gajdóczi Tibor sajnálhatja, hogy nem cserélte be a tartalékkapust, Szalai Fannit, mert a Vidi mind a négy gólját Sz-betűs játékos lőtte: Szabó Bernadett (2), Székely Zsuzsanna, és Szehofner Vivien.

A Kelen SC mérkőzése elmaradt az ADA Nova ellen, a Budaörs pedig szabadnapos volt a hétvégén, így tulajdonképpen azt mondhatjuk, ami a feljutást illeti, a 21. fordulóban nem lettünk okosabbak. Kétségtelenül a Szekszárd UFC van a legjobb pozícióban, de a legfontosabb kérdések alighanem az egymás elleni mérkőzéseken dőlnek majd el.

A hétvégén győzni tudott az élmezőnyt kitartóan üldöző Csepel FC (Pápán, 4–0-ra), a ZTE (a Szentlőrinc-DPASE vendégeként, 1–0-ra) és a Vasas KLA is (a Külker SC-Metis ellen, 3–1-re).

U17 női UEFA-torna: ezüstérmes a női U16-os válogatott

Női NB II Mészáros Dorina győztes gólt szerzett

Simple Női Liga utolsó forduló

Az utolsó fordulót játsszák a hétvégén a Simple Női Liga csapatai. Korábban eldőlt már, melyik két csapat játszik a bajnoki döntőben, melyik kettő a 3. helyért, s az is, melyik kettő esik ki.

2024. május. 10., 12:35