Női NB II
A Szpari magabiztos győzelemmel hangolt az FTC-Telekom elleni kupamérkőzésre
2022. október. 17., 09:00
A Nyíregyháza Spartacus a következő hétvégén az FTC-Telekomot fogadja a Simple Női Kupában
Fotó: Nyíregyháza Spartacus / via facebook
A Női NB II 8. fordulójában a Keleti csoport két nagyágyúja, a Soroksár SC és a Nyíregyháza Spartacus is megszerezte a három pontot, megszilárdítva helyét a mezőny élén. Az ország nyugati felén a Budaörs Almásfüzitőn nyert, az Azul Verde (Metis) pedig a Csepel legyőzésével folytatja a listavezető üldözését. Jó szériában gyűjtögeti a pontokat a ZTE, amely az Ajka elleni sikerrel igyekszik tapadni az előtte álló két csapatra.

DVTK Stadion

A Monori SE nem állt ki a Soroksár elleni, idegenbeli mérkőzésre, így az már péntekre eldőlt, hogy Dukon Béla csapata újabb három ponttal folytatja menetelését célja, a Simple Női Liga felé. Legfőbb vetélytársa, a Nyíregyháza Spartacus Kazincbarcikán lépett pályára: a piros-kékek 3–1-es idegenbeli győzelemmel őrizték meg százszázalékos mérlegüket. A Szpari Szerb Katalin és Urai Bianka góljaival az első félidő közepére kétgólos előnyt szerzett, a folytatásban pedig kézben tartotta a mérkőzést. Szerb Katalin az 55. percben még növelte is a vendégek előnyét. Balogh Dominika nem sokkal később szépíteni tudott, de ennél többet nem tudott lefaragni a hátrányból a Barcika.

A pont nélkül álló csapatok csatájában az Eger SE 8–2-re legyőzte a Budapest Honvédot, megszerezve ezzel első győzelmét. Vitányi László szimpatikus csapata a találkozó elején – a honvédos Horváth Vivien gólja miatt – hátrányba került, de ezután nyolc hazai gól (Malinovszky Cintia 2, Molnár Enikő 2, Bukta Nikolett, Bíró Petra, Mátyás Patrícia, Borosi Dorina) következett. A Bp. Honvéd a hajrában Kós Gabriella találatával kozmetikázta az eredményt.

Fölényes győzelemmel (6–0) köszöntötte a Vasas Akadémia 50. születésnapját ünneplő edzőjét, Hámori Ferencet. A Gyulai Amazonok elleni mérkőzésen tökéletes lett a dramaturgia, az első gólt Hámori Renáta, a kiváló szakember – nem mellékesen kétgyermekes édesanya – felesége lőtte, majd következett a többi „köszöntő”: Turcsányi Vanda (2), Kriskó Lili, Fehér Dóra és Biros Kamilla. A piros-kékeknél folyó munkára jellemző, hogy valamennyi gólszerző „saját” játékos, legalább három éve Vasas futballista.

Sorsolás
ZTE Aréna

A Nyugati csoport listavezetője, a Budaörsi SC – ezúttal a csapatkapitány, Kajdy Janka nélkül – Almásfüzitőn aratott újabb, kapott gól nélküli győzelmet. A 22. percben Tóth Eszter kezdte meg a gólgyártást, majd a gólkirály-jelölt Kardosi Blanka duplázott, mindkét találatot tizenegyesből szerezve. A végeredményt (4–0) Kirschner Kamilla gólja állította be, a 69. percben.

Az Azul Verde (Metis) – amely eddig kizárólag a Budaörsi SC ellen veszített pontokat – a Csepel SC elleni rangadó megnyerésével folytatta jó szereplését. A találkozó egyetlen gólját a nyáron a Kelen SC-től érkezett Képes Anna lőtte, a 62. percben.

A ZTE is szűk, egygólos, ám nem kevésbé fontos győzelmet aratott. Az ajkai találkozó egyetlen gólját Császár Flóra szerezte, az első félidő közepén. A legutóbbi öt mérkőzésüket megnyerő zalaegerszegiek két hét múlva, a kupaforduló után, az Azul Verdét fogadják majd, a dobogósok csatájában.

Bendes Laura gyors góljának és Buzdor Délia duplájának köszönhetően, 3–2-re nyert a Pápai ELC Pakson. Féltucat gólt lőve nyert a Pécsi VSK (6–2) a Pénzügyőr ellen. Győrki Ákos csapatából kiemelkedett az öt gólt szerző Szabó Bernadett, aki ezzel a hétvége legeredményesebb játékosa lett.

U17 női UEFA-torna: ezüstérmes a női U16-os válogatott

Női NB II Mészáros Dorina győztes gólt szerzett

Simple Női Liga utolsó forduló

Az utolsó fordulót játsszák a hétvégén a Simple Női Liga csapatai. Korábban eldőlt már, melyik két csapat játszik a bajnoki döntőben, melyik kettő a 3. helyért, s az is, melyik kettő esik ki.

2024. május. 10., 12:35