Az FC Hatvan benyújtotta igényét a bronzéremre
2021. december. 13., 14:41
Szabados György és a hatvani lányok, az évzárón
Fotó: Facebook/Krupa Eszter
A hétvégén lejátszották a csapatok a női NB II őszi szezonjának utolsó fordulóját – igaz, ez nem jelenti azt, hogy az utolsó mérkőzéseket. Lesz még a héten néhány „pótvizsga”, de a tavaszra is érvényes, nagy kérdésekre választ kaptunk.

Groupama Aréna

A Keleti csoportban megbotlott az Újpest FC – kétségtelenül igaz az is, hogy a Gyulai Amazonok gárdája három gólt tudott lőni a korábbi listavezetőnek és ezzel kiharcolta a döntetlent – de a lila-fehérek pontvesztése ellenére úgy zárjuk a bajnokság első felét, hogy óriási meglepetés lenne, ha a szezon végén nem a St. Mihály FC és az Újpest FC futna be a közvetlen feljutást érő két helyre.

Az a kérdés viszont, hogy melyik csapat lehet majd harmadik és léphet pályára osztályozón, tulajdonképpen teljesen nyitott. A bajnokság első felét a Loki, a DVSC-DEAC zárta a bronzérmes helyen, köszönhetően annak is, hogy Krascsenics Csilla csapata vasárnap, ha nem is könnyen, de nyert Szolnokok, a MÁV UFC ellen. A vendégek sikerét korántsem adták ingyen, a fiatal – a találkozón duplázó – Hardon Rita 2 – 2 után, a 70. percben szerzett győztes gólt.

Erősen tapad a debreceni csapatra az FC Hatvan, amely szerdán nyert Libertényi Adél és Csutoros Réka góljaival 2–0-ra a Monor ellen. A Szabados György által irányított Heves megyeiek nincsenek pozícióban, de most sajnálhatják igazán a novemberi, Kazincbarcika elleni, hazai vereséget.

Fehér Tamás csapatának, a Monornak van még egy mérkőzése Karácsony előtt, Szolnokon. Ha ezt be tudja húzni, a középmezőny élére áll, egyébként a Nyíregyháza Spartacus és a Kazincbarcika vezeti a derékhadat. A Szpari vasárnap éppen a Monor ellen győzött Nagy Panna 1–0-ra, és még mindig bátor dolog lenne kihúzni a harmadik helyre esélyesek közül a nyíregyháziakat. A Kazincbarcikának ugyanannyi pontja van, mint a Szparinak, 19. Boros Lászlóék a Nyírség NSC ellen győztek, jelezve, hogy biztosan a mezőny első felébe kell őket számítani – azt, hogy ennél merészebb céljaik is lehetnek-e tavasszal, meglátjuk.

Sorsolás

A Nyugati csoportban is egy döntetlen rendezte át a hétvége előtt rajzolt térképet. A feljutásra legesélyesebb két csapat, a Szekszárdi UFC és a MOL Fehérvár FC egyaránt szűk, de magabiztos győzelmet aratott, amivel megszilárdította pozícióját és növelte előnyét az üldözők előtt.

Az említett döntetlen a Budaörs ajkai pontvesztése, amivel a zöld-feketék hárompontos hátrányba kerültek a székesfehérvári csapat mögött. Az ajkai találkozón Beimli Katalin duplájának köszönhetően, a hazaiak a 80. percben még 2–1-re vezettek, ha innen nézzük, a nagyon fiatal Buzás Emma gólja tulajdonképpen megmentett egy pontot.

A Kelen SC Bernhardt Bernadettnek a 84. percben lőtt góljával győzte le a Külker SC-Metist és ezzel a korábbi NB I-es csapat is ott lohol a Budaörs sarkában.

Kétszámjegyű különbséggel győzte le a Vasas Akadémia a létszámhiányos Airnergyt (az utánpótlás korú Kardos Dóra négy, Hámori Renáta három gólt lőtt), és szépen zárta a szezont a BVSC is. Steer Ferenc csapata a négy gólt lövő Szalontai Georgina főszereplésével, 6–1-re nyert a Pápai ELC ellen.

Női NB I Simple Női Liga utolsó forduló

Az utolsó fordulót játsszák a hétvégén a Simple Női Liga csapatai. Korábban eldőlt már, melyik két csapat játszik a bajnoki döntőben, melyik kettő a 3. helyért, s az is, melyik kettő esik ki.

U17 női UEFA-torna: ezüstérmes a női U16-os válogatott

Női U16-os válogatottunk második helyezést ért el a horvátországi UEFA Development Tornán, ugyanis két győztes mérkőzés után 2-1-es vereséget szenvedett a házigazdák elleni zárómérkőzésen.

Hírajánló

Gólcsúccsal zárult a Simple Női Liga alapszakasza

Gólrekordot hozott a Simple Női Liga 22. fordulója. Az alapszakasz utolsó mérkőzésein 35 gól esett, ez 5,8-as átlagnak felel meg. Ilyen magas gólátlag korábban nem akadt az idényben.

2024. május. 13., 14:44
Simple Női Liga utolsó forduló

2024. május. 10., 12:35
UEFA-torna: ezüstérmes a női U16-os válogatott

2024. május. 07., 17:08
Mészáros Dorina győztes gólt szerzett

Mérkőzés nélkül szerzett három pontot a Bp. Honvéd a hétvégén. Nem csökkent a távolság a kispestiek és a tízgólos győzelmet arató újpestiek között.

2024. május. 06., 15:04