Magyar Kupa
Az FTC-Telekom elleni tizenegyes-párbajt megnyerő Puskás Akadémia bejutott a kupadöntőbe
2023. március. 14., 17:38
Kupadöntőt ért a Puskás Akadémia szervezett, lelkes csapatjátéka
Fotó: fradi.hu
Fantasztikusan izgalmas elődöntőket követően a Puskás Akadémia és a címvédő ETO FC jutott be a Simple Női Kupa április 26-i döntőjébe. A Puskás – szétlövésben – az FTC-Telekomnál, a győri csapat fordulatos összecsapáson a Haladás Viktóriánál bizonyult jobbnak.

Debreceni Nagyerdei Stadion

A kőbányai Kocsis Sándor Sportközpontban nem született gól az első félidőben – arról azonban szó sincs, hogy eseménytelen lett volna ez a 45 perc. A némi fölényben játszó hazaiak büntetőt is lőhettek, de a lövést védte (a végül összesen három tizenegyest hárító), 17 esztendős finn Emilia Dannback. A fordulás után nem sokkal Németh Diána beadását Vágó Fanni tovább csúsztatta, Pusztai Sára pedig a hálóba stukkolta a labdát.

Az FTC-Telekom 30 percet játszott előnyben, továbbjutásra állva – a 82. percben viszont Palakovics Laura egyenlített. A döntetlenre végződött rendes játékidő után a két csapat kiválasztott játékosai azonnal, hosszabbítás nélkül tizenegyes-párbajt kezdtek: ebben a feladatot hibátlanul abszolváló Puskás Akadémia bizonyult jobbnak (4:3) és a felcsúti klub női szakága történetének eddigi legnagyobb sikerét aratva bejutott a döntőbe.

Győrben egy órával később kezdődött az elődöntő, mint Budapesten, de ettől eltekintve sokáig azonos lett a két találkozó dramaturgiája. Markó Edina meglepetést okozott a kezdőcsapattal, a csapatkapitány, a 30 esztendős Gődér Brigitta mellett a kezdőtizenegy legidősebb játékosa a 24 éves Horti Boglárka lett – a többiek a Z-generáció tagjai. A jövő Haladás Viktóriája szervezetten védekezett, jól tartotta magát, sőt a 68. percben egy szöglet nyomán Ana-Maria Vladulescu előnyhöz juttatta a vendégeket.

A rutinosabb és jelenleg jobb játékosokból álló ETO-nak azonban volt még tölténye. A 82. percben Siklér Kinga egyenlített, a rendes játékidő letelte előtt egy perccel pedig Tiffany Cameron győztes gólt szerzett. Nem ez lett a végeredmény a 93. percben Savanya Csilla is a Haladás kapujába talált: az ETO harcba szállhat a Puskás ellen, a címvédésért.

U17 női UEFA-torna: ezüstérmes a női U16-os válogatott

Női NB II Mészáros Dorina győztes gólt szerzett

Simple Női Liga utolsó forduló

Az utolsó fordulót játsszák a hétvégén a Simple Női Liga csapatai. Korábban eldőlt már, melyik két csapat játszik a bajnoki döntőben, melyik kettő a 3. helyért, s az is, melyik kettő esik ki.

2024. május. 10., 12:35