Női NB I
Az MTK előnybe került a bronzcsatában
2024. május. 19., 17:50
Az MTK előnyt szerzett a Simple Női Ligát követő rájátszásban, a 3. helyért vívott csatában. A kék-fehérek 2-1-re nyertek a Puskás Akadémia ellen. Folytatás szerdán, május 22-én, a Pancho Arénában.

Az MTK az alapszakaszban a harmadik helyen végzett, ősszel és tavasszal, másképpen: otthon és idegenben is legyőzte a Puskás Akadémiát, így hazai pályán feltétlenül esélyesebbnek számított. A Sándor Károly Labdarúgó Akadémián a jobbszélső Csuhai Vivien góljával a 11. percben előnybe került az MTK. A 21 éves támadó az alapszakaszban csupán egy gólt szerzett, az utolsó fordulóban, a Fehérvár kiütésekor. Csapata szempontjából a legjobbkor lőtte a másodikat.

Még az első játékrészben növelte előnyét az MTK, Siklér Kinga találatával. A második játékrész derekán büntetőhöz jutottak a vendégek, amit az egy perccel korábban beállt, mindössze 15 éves Brekovszki Julianna gólra váltott. Korábban még nem szerzett gólt az NB I-ben, nagy bátorságra vall, hogy odaállt a tizenegyeshez és értékesítette.

Az utolsó percekben a Puskás Akadémia közelebb állt az egyenlítéshez, mint az MTK előnye növeléséhez – de az eredmény nem változott.

„Nem volt egyszerű mérkőzés, a Puskáson látszott, hogy nagyon motivált, hiszen az elmúlt egymás elleni mérkőzésekből rendre mi jöttünk ki győztesen. Talán a rutin és kis szerencse ismét a mi javunkra döntötte el az összecsapást, a szerencsénkért viszont megdolgoztunk a szezon során végig. Nagyon jó ütemben nagyon szép gólokat lőttünk az első félidőben, utána már a küzdésé volt a főszerep. Az ilyen meccseket is meg kell tudni nyerni, örülök, hogy most is felénk billent a mérleg nyelve. A bronzérem sorsa nem ezen a találkozón dőlt el, szerdán jön a második felvonás, így a játékosok állapotát is figyelve próbáljuk a lehető legjobb kezdőcsapatot összeállítani. A célunk nem lehet más, mint idegenben is nyerni és megszerezni a bronzérmet” – mondta Makrai László, az MTK Budapest vezetőedzője klubja honlapjának nyilatkozva.

Halászi Kinga, a Puskás Akadémia vezetőedzője, a maga klubjának honlapján, így fogalmazott: „Az elején kicsit zavartan játszottunk, nem találtuk a mérkőzés ritmusát. Az első kapott gól után már jobban futballoztunk, megvoltak a lehetőségeink is az egyenlítésre, ám egy kontra után ismét betalált az ellenfél az első félidő legvégén. A második félidőben próbáltuk rendezni a sorainkat, igyekeztünk még többet veszélyeztetni a kaput. Több helyzetünk volt, kapufáig jutottunk, sikerült beszorítanunk az MTK-t a kapujához. Ám a fölényünk csak egy gólban mutatkozott meg – Julcsi góljának nem mellesleg nagyon örültem. A célunk nem változott: szeretnénk a harmadik helyen zárni. Már csak két lehetőségünk maradt. Megyünk tovább, ott lebeg a cél a szemünk előtt.”

Női NB II Döntetlenre végződött az újpesti rangadó

Mindössze három mérkőzést rendeztek a hétvégén a női NB II Keleti csoportjában, miután a Hatvan–Vasas Kubala Akadémia (0-7) találkozót már korábban lejátszották, a Nyíregyháza és a Tigre HFC összecsapását pedig október 22-re halasztották.

Női NB II Góldús találkozók a Nyugati csoport 6. fordulójában

Nagyon sima győzelmet aratott a Budaörs a 6. forduló előtt mindössze egy vereséggel álló ZTE ellen a női NB II Nyugati csoportjában, s kétpontos előnnyel vezeti a tabellát.

Szarvas Alexandra: Nagyon erős skót válogatottal nézünk szembe

Szarvas Alexandra szövetségi kapitány kihirdette a női A-válogatott keretét az október 25-i és 29-i, skótok elleni Eb-selejtező rájátszásos párharc mérkőzéseire.

2024. október. 15., 11:59
Döntetlenre végződött az újpesti rangadó

2024. október. 14., 16:53
Góldús találkozók a Nyugati csoport 6. fordulójában

2024. október. 14., 16:48
Élen a Fradi, nyomában az ETO

Továbbra is százszázalékos az FTC-Telekom és az ETO FC, a 2024-es bajnoki döntő két szereplője a Simple Női Ligában. A 7. fordulóban mindkét zöld-fehér alakulat magabiztosan győzött.

2024. október. 14., 16:42