Női NB II
Döntetlenre végződött az újpesti rangadó
2024. október. 14., 16:53
ujpestfc.hu
Mindössze három mérkőzést rendeztek a hétvégén a női NB II Keleti csoportjában, miután a Hatvan–Vasas Kubala Akadémia (0-7) találkozót már korábban lejátszották, a Nyíregyháza és a Tigre HFC összecsapását pedig október 22-re halasztották.

A három meccs kivétel nélkül szoros csatát hozott. A Kecskeméti LC megszerezte második győzelmét, de az elsőt pályaválasztóként: 2-1-re nyert a Salgótarjáni VSE ellen. Kis Lili volt a mérkőzés hőse, az első félidő hajrájában kiegyenlítette Kerekes Inez vezető gólját, majd a 85. percben a győztes gólt is megszerezte. A 18 éves csatár a KLC mindkét eddigi győzelméhez góllal (sőt, most gólokkal) járult hozzá.

A Gödöllő továbbra is pont nélküli (ahogyan a Hatvan és a Salgótarján is), de a Kolorcity Kazincbarcika ellen nem járt messze a döntetlentől. Balogh Dominika vezető gólja után Király Dóra, aki mindössze a második mérkőzését játszotta a csapatban, kiegyenlített a 35. percben. Ám két perccel később az őszi idényben már másodszor duplázó kazincbarcikai csatár újra vezetést szerzett a vendégeknek. A GSK-nak mindvégig megvolt az esélye az egyenlítésre, a pontszerzésre, de a borsodiak végül elvitték mindhárom pontot.

A forduló mérkőzését az Újpest és az Eger játszotta a Bánka Kristóf Sportközpontban. A találkozó előtt mindkét csapat pontveszteség nélkül állt, ebből a veretlenség maradt meg. A szezon előtt Diósgyőrből igazolt – 27-szeres válogatott, az MTK-val hatszoros bajnok – Nagy Lilla a 21. percben vezetéshez juttatta a hazaiakat, de ezt Végh Katalin a második félidő elején kiegyenlítette. Érdekes, hogy mindkét gólszerzőnek ez volt a hatodik gólja a mostani NB II-es idényben. Az egriek bravúrjának léptékét csak aláhúzza, hogy Végh Diána kiállítása miatt egy órát emberhátrányban játszottak, s hogy kapusuk, Andor Teodóra agyrázkódást szenvedett, de végigvédte a meccset.

A csoport tabelláját a hat mérkőzésen 16 pontot szerzett Vasas Kubala Akadémia vezeti, az egyaránt öt mérkőzésen túl lévő Egernek és Újpestnek 13-13 pontja van.

Szarvas Alexandra: Nagyon erős skót válogatottal nézünk szembe

Szarvas Alexandra szövetségi kapitány kihirdette a női A-válogatott keretét az október 25-i és 29-i, skótok elleni Eb-selejtező rájátszásos párharc mérkőzéseire.

2024. október. 15., 11:59

Góldús találkozók a Nyugati csoport 6. fordulójában

Nagyon sima győzelmet aratott a Budaörs a 6. forduló előtt mindössze egy vereséggel álló ZTE ellen a női NB II Nyugati csoportjában, s kétpontos előnnyel vezeti a tabellát.

2024. október. 14., 16:48
Élen a Fradi, nyomában az ETO

Továbbra is százszázalékos az FTC-Telekom és az ETO FC, a 2024-es bajnoki döntő két szereplője a Simple Női Ligában. A 7. fordulóban mindkét zöld-fehér alakulat magabiztosan győzött.

2024. október. 14., 16:42