Női NB I
Élen a Fradi, nyomában az ETO
2024. október. 14., 16:42
fotó: eto.hu
Továbbra is százszázalékos az FTC-Telekom és az ETO FC, a 2024-es bajnoki döntő két szereplője a Simple Női Ligában. A 7. fordulóban mindkét zöld-fehér alakulat magabiztosan győzött.

Az ETO, pályaválasztóként, 4-0-ra verte az utóbbi hetekben gyengélkedő Viktóriát. A győriek közül ismét kiemelkedett Kocsán Petra, aki immár 12 találattal vezeti a góllövőlistát. Kovács Laura és Savanya Csilla egy-egy találata után ő kettőt tett a közösbe.

Az FTC-Telekom az M4 Sport által is közvetített mérkőzésen, a sporttelevízió nyilvánossága előtt verte 3-0-ra a Puskás Akadémiát a Pancho Arénában. Albert Flórián együttese mindvégig fölényben játszott, a lövések aránya 20:2, a kaput is eltaláló lövéseké 12:1 volt a javára. Nagy Viktória a 9. percben szerezte meg a vezetést, a 32. percben pedig Jadyn Edwards növelte az előnyt. Nagy Vanessza állította be a végeredményt a 61. percben. A PAFC csatárjátéka ezúttal meddő volt, hiányzott elölről Szurovceva.

A forduló bravúrja a Bp. Honvéd nevéhez fűződik, 2-1-re megnyerte az újoncok csatáját Pécsen. Az idényben most először nyert vendégként a kispesti csapat. A hazaiak szereztek vezetést a 9. percben, a nyáron szerződtetett román csatár, Elena-Giorgiana Vasile révén, ez volt neki az első gólja a magyar élvonalban. A Honvéd az első félidő utolsó percében egyenlített Nádudvari Anna góljával, aki szezonbeli első gólja után a fordulást követően, a 67. percben megszerezte a másodikat is.

A kispestiek tíz ponttal az ötödik helyre léptek előre, ugyanennyi pontja van a Soroksáron nyerni tudó szentmihályiaknak. A KÉSZ-St. Mihály-Szeged a második félidőben kerekedett ellenfele fölé, Szabó Dóra és Sara Simonovic szerezte a góljait.

Nagy csatában nyert a Diósgyőr a továbbra is pont nélkül álló Astra ellen. A találkozó egyetlen gólját Sain Anna szerezte, a 37. percben.

Nyerni tudott az MTK Budapest Szekszárdon. A kék-fehéreknek ezúttal sokkal nehezebb dolguk volt, mint az előző heti, hazai kupatalálkozón, amikor 7-0-ra nyertek. Gól nélküli első félidő után Murár Viktória a 47. percben szerzett vezetést, a győzelmet bebiztosító második találatot Zágor Bernadett lőtte a találkozó utolsó percében, büntetőből.

Női NB II Döntetlenre végződött az újpesti rangadó

Mindössze három mérkőzést rendeztek a hétvégén a női NB II Keleti csoportjában, miután a Hatvan–Vasas Kubala Akadémia (0-7) találkozót már korábban lejátszották, a Nyíregyháza és a Tigre HFC összecsapását pedig október 22-re halasztották.

Női NB II Góldús találkozók a Nyugati csoport 6. fordulójában

Nagyon sima győzelmet aratott a Budaörs a 6. forduló előtt mindössze egy vereséggel álló ZTE ellen a női NB II Nyugati csoportjában, s kétpontos előnnyel vezeti a tabellát.

Szarvas Alexandra: Nagyon erős skót válogatottal nézünk szembe

Szarvas Alexandra szövetségi kapitány kihirdette a női A-válogatott keretét az október 25-i és 29-i, skótok elleni Eb-selejtező rájátszásos párharc mérkőzéseire.

2024. október. 15., 11:59