Női NB I
Elképesztő csatában, az Astra a Női NB I bronzérmese!
2021. május. 29., 20:15
A Simple Női Liga 2020-2021-es szezonjának bronzérmese, a Női Magyar Kupa ezüstérmese, az Astra HFC
A Simple Női Liga 3. helyéért folyó párbajban korábban mindkét csapat, az Astra HFC és a DVTK is az idegenbeli mérkőzését tudta megnyerni. Ez történt most is, a bronzéremről döntő csatában minimális különbséggel az Astra bizonyult jobbnak – elképesztő izgalmakat követően.

A Simple Női Liga versenykiírása szerint, a bajnoki szakaszt követően, az arany- és a bronzéremről is, valamely fél második győzelméig tartó párbaj dönt. A 2020-2021-es bronzcsatát miskolci győzelmével az Astra HFC kezdte jobban. Szakonyi Emeséék a második mérkőzésen is vezettek már 2–0-ra, de a Diósgyőr előbb egyenlített, majd Bianca Sandu a 85. percben a vendég borsodiak győztes gólját is megszerezte.

A mai, diósgyőri mérkőzésen sokáig hasonló volt a forgatókönyv. Vicsek Nóra és Kós Petra találataival a szünetre kétgólos előnyt szerzett az Astra, innen kapaszkodott vissza a DVTK. A 69. percben Siobhan Higgins szépített, de a 95. perc elején még mindig 2–1-re vezetett az Astra. Jött azonban Hanna Barker és a gólja, amellyel döntetlen, 2–2 lett az eredmény.

Miután a versenykiírás szerint nincsen hosszabbítás, „csak” tizenegyesek, következett a futball orosz rulettje. A játékosok bizonyították, hogy kötélből vannak az idegeik… Az első kilenc (!) párban mindkét csapat hibátlan maradt, valamennyi játékos értékesítette a maga lövését.

Jött a tizedik pár, amely bizonyította, hogy a labdarúgás, bármikor, bárhol képes megteremteni a maga hőseit. A tizedik pár első lövőjeként az Astra utolsó, pályán levő mezőnyjátékosaként, Skultéty Tamara állt a labda mögé. Az a 18 éves játékos, aki korábban, soha egyetlen percet sem játszott még a női NB I-ben és most is a 94. percben lépett csak pályára. Skultéty Tamara elviselte a tét által rárakott nyomást és kemény lövéssel a hálóba küldte a labdát. Miután az utána következő – szintén 18 éves – Branyiczki Maja hibázott, az Astra az újonc tizenegyesével megnyerte a párbajt és a bronzérmet.

U19 női Rácz Zsófia veszi át a női U19-es válogatott irányítását

A női U19-es válogatott a hazai rendezésű Európa-bajnoki selejtezőn már a női A-válogatott korábbi pályaedzője, Rácz Zsófia vezetésével szerepel majd.

Női A-válogatott Női Eb-selejtező: Szarvas Alexandra kihirdette első női A-válogatott keretét

Az újonnan kinevezett női szövetségi kapitány, Szarvas Alexandra rendhagyó módon 26 játékost – köztük egy újoncot és egy visszatérőt - hívott meg a jövő hétfőn kezdődő edzőtáborra, melyen az április 5-én és 9-én sorra kerülő Eb-selejtező mérkőzésekre készül a női magyar válogatott.

Turcsányi Vanda kilenc gólt szerzett

A Bp. Honvéd fölényes győzelmet aratott legnagyobb riválisa, az Újpest ellen a női NB II Keleti csoportjának rangadóján. Ezzel az élre állt. A Nyugati csoportban megerősítette első helyét a PMFC.

2024. március. 27., 13:37
Rácz Zsófia veszi át a női U19-es válogatott irányítását

2024. március. 25., 16:57
Női Eb-selejtező: Szarvas Alexandra kihirdette első női A-válogatott keretét

2024. március. 25., 13:03
Pontot szerzett a Soroksár az MTK ellen

Ezúttal a Soroksár keltette a legnagyobb meglepetést a Simple Női Ligában, miután pontot szerzett a kupaelődöntőben az FTC-Telekomot búcsúztató MTK Budapest otthonában.

2024. március. 25., 12:57