Fej-fej mellett halad a St. Mihály és az Újpest a Keleti csoportban
2021. szeptember. 20., 10:06
A St. Mihály FC 51 gólt szerzett négy, őszi bajnokiján
Fotó: St. Mihály FC/via facebook
A Női NB II 4. fordulójában történteket, talán úgy lehet egy mondatban összefoglalni, hogy megtorpant – „csak” döntetlent játszott – néhány, eddig száguldó csapat, míg a St. Mihály FC, az Újpest, valamint a Szekszárdi UFC és a Csepel FC folytatta jó szereplését.

A Keleti csoportban ezen a hétvégén sem sikerült minden mérkőzést lejátszani. Most a Szolnoki MÁV UFC kapta meg játék nélkül a pontokat, a Nyírbátori LSE nem utazott el a szomszédos megye székhelyére.

Megtorpant két olyan csapat, amely korábban nem veszített pontot. Ezek közül talán a DVSC-DEAC monori döntetlenje inkább meglepetés. A Loki Kovács Krisztina góljával még vezetett 1 – 0-ra, de a második félidő elején a hazaiak az ebben a bajnoki osztályban rutinosnak számító Manev Fanni találatával egyenlítettek, 1–1-re végződött a találkozó.

Hatvanban két olyan csapat találkozott, amely – amennyire előzetesen felmérhető – a középmezőnybe tartozik majd a szezon zárásakor. A lányok hamar túlestek a „lényegen”, a 2. percben Wittner Noémi a hazaiakat juttatta előnyhöz, a 10. percben a nagykátai Dorner Dóra egyenlített – azután több gól már nem is született.

Az első két forduló, de főként a hazaiak jó kuparajtja miatt, meglepetés, hogy az Eger SE nyerni tudott Gyulán (5–3). Bár az első gólt az Amazonok gárdája szerezte, az Eger, az élvonalbeli rutinnal rendelkező Nagy Barbara vezérletével öt gólt lőtt, a hazaiak csak a hajrában szépítettek. Jó mérkőzés volt, a magyar női futball hajdani erős bástyájának összecsapása. Bő három évtizede az országos bajnokság legjobb csapatai is úgy utaztak Gyulára, vagy Egerbe, hogy felettébb bizonytalan volt a mérkőzés kimenetele.

A tavasszal még NB I-es szegediek 21–0-ra győzték le a Cigándot (Papp Szidónia 7, Sajti Krisztina 6, Tamara Skorić 4 gólt szerzett), míg az Újpest a Nyírségnek lőtt hetet – itt megint Moldovan Dia (4) volt a gólfelelős, de Kiss Fanni is duplázott.

A hét krónikájához hozzátartozik az is, hogy már csak 14 csapat alkotja az NB II Keleti csoportját, a szövetség kénytelen volt kizárni Bodon Péter FC-t.

Mezőkövesd Városi Stadion

A Nyugati csoport rangadóján a MOL Fehérvár FC fogadta a Kelen SC-t. A nézők itt is az első félidőben látták az összes fontos eseményt, már a szünetre kialakult a 3–3-as végeredmény. A székesfehérváriak esélyeshez méltóan kezdték a találkozót, a 7. percben – Földvári Fanni és Szehofner Vivien találataival – már 2–0-ra vezettek. A folytatásban viszont gyakran emlegethették a két csapat 2019-es osztályozóját, mert a Kelen egyenlített, sőt miután Pécsi Dóra megint előnyhöz juttatta a piros-kékeket, Zán-Fábián Panna másodszor is egyenlíteni tudott.

Az Airnergy a mérkőzés elején ráijesztett a Csepelre, de Kincses Ernő csapata „ijedtében” három gólt is szerzett (3–1), ezzel otthon tartotta a három pontot, továbbra is százszázalékos.

Sajabó Boglárka három góljának is köszönhetően, a listavezető Szekszárd UFC már öt góllal is vezetett az Ajka ellen. A hajrában azért a vendég zöld-fehérek is megvillantották oroszlánkörmeiket, Beimli Katalin és Ferencz Brigitta révén szépítettek, 5–2 lett a végeredmény.

Váratlanul nagy gólkülönbséggel, 5–0-ra győzött a Szentlőrinc-DPASE az ADA Nova SE vendégeként. Két, nyáron érkezett játékos lőtte a Szentlőrinc mind az öt gólját, az MLE-ből igazolt Farkas Jázmin háromszor, a PMFC-ból visszatért Spiel Alexa kétszer talált a kapuba.

A BVSC-Zugló a Metis (Külker SC-Vikino Mester) elleni, könnyesen szép győzelemmel (3–1) emlékezett tragikusan fiatalon elhunyt egykori játékosára.

A Vasas és a Budaörs NB II-es csapatai "kétfrontos" harcot vívtak. A férfi gárdák a MOL Magyar Kupában, a lányok a bajnokságban találkoztak. Mind a két találkozót a vendégek nyerték meg, a fiúknál a Vasas, a női szakágban a Budaörs, 2–0-ra. Kajdy Jankáék ezzel továbbra is ott vannak a Nyugati csoport élmezőnyében.

Sorsolás
ZTE Aréna

U17 női UEFA-torna: ezüstérmes a női U16-os válogatott

Női U16-os válogatottunk második helyezést ért el a horvátországi UEFA Development Tornán, ugyanis két győztes mérkőzés után 2-1-es vereséget szenvedett a házigazdák elleni zárómérkőzésen.

Női NB II Mészáros Dorina győztes gólt szerzett

Mérkőzés nélkül szerzett három pontot a Bp. Honvéd a hétvégén. Nem csökkent a távolság a kispestiek és a tízgólos győzelmet arató újpestiek között.

Hírajánló

Simple Női Liga utolsó forduló

Az utolsó fordulót játsszák a hétvégén a Simple Női Liga csapatai. Korábban eldőlt már, melyik két csapat játszik a bajnoki döntőben, melyik kettő a 3. helyért, s az is, melyik kettő esik ki.

2024. május. 10., 12:35
UEFA-torna: ezüstérmes a női U16-os válogatott

2024. május. 07., 17:08
Mészáros Dorina győztes gólt szerzett

2024. május. 06., 15:04
Újabb győzelemmel lépett a Simple Női Liga felé az NB II Nyugati csoportjában a PMFC

A listavezető pécsiek két háromgólos félidővel ütötték ki a Nagykanizsát.

2024. május. 06., 14:59