Általános
Fölényes győzelem a női NB II Nyugati csoportjában
2024. március. 19., 15:37
A női NB II Keleti csoportjában is lejátszották az első tavaszi fordulót, az első két helyen álló csapatok három pontot szerzetek. A Nyugatiban a PMFC szabadnapos volt (miként a Vasas Kubala Akadémia is), így a Pápai LC közelebb lépett a listavezetőhöz.

A Kolorcity Kazincbarcika 5-2-re verte a BVSC-Zuglót, Tőzsér Virág két gólját még kiegyenlítették a zuglói vendégek, de az utolsó félórába a borsodi csapat további három gólt is szerzett. Egyet ezek közül az így három gólig jutó Tőzsér, akinek nagy napja volt, ősszel csak két gólt szerzett a bajnokságban. A Hatvan Orosz Eszter és Sass Viktória révén tíz perc alatt eldöntötte a Szolnoki MÁV elleni mérkőzést, a folytatásban Magócs Bernadett, majd a hajrában újra Sass és Kókai Krisztina talált a kapuba, 5-0. A forduló előtt az Eger és a Nyíregyháza mérkőzése ígérkezett a leginkább kiegyensúlyozottnak, de a hazaiak nyertek, sőt meg is előzték a szabolcsi riválist (4-1). A vendégek csak Víg Klaudia, Pintér Petra, Jakab Zsófia és Nagy Vivien egy-egy gólja után, 0-4-nél szépítettek, Szerb Katalin találatával. Gyulán az első félidőben az Amazonok játszottak jobban (Pintye Vivien és Nagy Katalin is szerzett gólt), a másodikban az Arany Bácska Mocsári Nikolett révén szépített – de egyenlíteni nem tudott (2-1). Az első helyen álló Újpest mérkőzése 3-0-val került a jegyzőkönyvbe az SKSE ellen, a vendégek nem álltak ki. A Bp. Honvéd 1-0-ra nyert az Ikarus-pályán a Lőrinci Kitartás ellen, a Szekszárdról érkezett Katona Katinka szerezte a gólt, a 6. percben.

A Nyugati csoportban a Pápai LC magabiztosan, 4-0-ra verte a PVSK-t. A gólokat András Anita, Pödör Patrícia, Németh Oívia és Schermann Virág szerezte. A ZTE 2-2-re végzett az Airnergyvel, miként a Nagykanizsa is a Pakssal. Utóbbi mérkőzésen 90 másodpercen belül esett a két gól a második félidő elején, Sóstai Lili találatát Horváth Melitta egyenlítette ki. Zalaegerszegen az Airnergy kétszer is vezetett, előbb Király Ramóna, majd Horváth Luca vette be Kiss Emília kapuját. Nagy Bianka szerezte a hazaiak első gólját, majd Szegedi Anita mentett pontot a góljával, a 91. percben. A Kizotti Csepel aratta a forduló legfölényesebb győzelmét, 8-0-ra nyert Ajkán. Terdik Ivett három, Kardosi Blanka két, Koch Fruzsina, Buchmüller Adrienn és Malinovszky Cintia egy-egy gólt szerzett. A Kriston SE–Kelen-mérkőzést május 11-re halasztották.

Női NB II NB II Kelet: a Honvéd kiütötte a Kazincbarcikát

Még egyet lépett a Bp. Honvéd a csoport megnyerése és egyben a feljutás felé: 9-0-ra verte a Kolorcity Kazincbarcikát. A kispesti csapat a hétvégén felteheti a koronát egész éves teljesítményére.

Általános Gólcsúccsal zárult a Simple Női Liga alapszakasza

Gólrekordot hozott a Simple Női Liga 22. fordulója. Az alapszakasz utolsó mérkőzésein 35 gól esett, ez 5,8-as átlagnak felel meg. Ilyen magas gólátlag korábban nem akadt az idényben.

NB II Nyugat: a PMFC az NB I kapujában

Az NB II Nyugati csoportjában győztes öt csapat közül a Pécsi MFC nyert a legkisebb különbséggel, de övé a legértékesebb siker: feljutott a Simple Női Ligába.

2024. május. 14., 12:10
NB II Kelet: a Honvéd kiütötte a Kazincbarcikát

2024. május. 14., 12:00
Gólcsúccsal zárult a Simple Női Liga alapszakasza

2024. május. 13., 14:44
Simple Női Liga utolsó forduló

Az utolsó fordulót játsszák a hétvégén a Simple Női Liga csapatai. Korábban eldőlt már, melyik két csapat játszik a bajnoki döntőben, melyik kettő a 3. helyért, s az is, melyik kettő esik ki.

2024. május. 10., 12:35