Női NB II
Góldús találkozók a Nyugati csoport 6. fordulójában
2024. október. 14., 16:48
Nagyon sima győzelmet aratott a Budaörs a 6. forduló előtt mindössze egy vereséggel álló ZTE ellen a női NB II Nyugati csoportjában, s kétpontos előnnyel vezeti a tabellát.

Az előző tavasszal még az élvonalban szereplő zöld-feketék 5-0-ra verték a zalai vendégeket, fölényes sikerükhöz elég volt egy félidőnyi jó játék is. Diana Moldovan, Balázs-Hegedűs Réka és Berencsi Boglárka is szerzett gólt az első félórában, majd egy öngóllal 4-0-ra alakult az állás még a szünet előtt. A második játékrészben már csak a csoport góllövőlistáját vezető Berencsi Boglárka szerzett gólt, a 89. percben.

A még szintén veretlen Budafoki LC ugyancsak ötgólos győzelmet aratott, mégpedig a Kelen SC ellen (6-1). Király Ramóna ugyan a második percben vezetést szerzett, de Krasznai Lili ezt még kiegyenlítette. Jól tartotta magát a Kelen az első félidőben, de közvetlenül a lefújás előtt Király Ramóna újabb gólja, mint utóbb kiderült, eldöntötte a mérkőzést. A második játékrészben négy gólt is szerzett a Budafok, ebből hármat a korábbi észt válogatott, az FTC-vel négyszeres bajnok Kiss-Zlidnis Inna.

Az FC Ajka 9-0-ra kiütötte a PVSK-t, Hannig Viktória egy félidő alatt három gólt szerzett, majd a helyére beálló Orbán Brigitta is hozzátett hármat. A további gólokat Fogl Adrienn (2) és Császár Flóra szerezte. Utóbbi, hasonlóan ikertestvéréhez, Hannához, csak egy félidőt játszott. A pécsiek az 54. perctől emberhátrányban játszottak, akkor kaptak négy gólt.

A Pápai LC 3-1-re verte a Tatabányát, Németh Zsófia, Kaszap Kamilla és Kalányos Klaudia szerezték a győztesek góljait, 0-1nél Tolnai Eszter egyenlített.

A Dunaújváros nem tudta megismételni a Simple Női Kupában mutatott jó teljesítményét, 4-2-re kikapott Székesfehérváron. Pedig Vojnity Nóra ezúttal is szerzett gólt, de a hazaiak hárommal válaszoltak, Gergics Miléna, Szabó Bernadett és Csilléry Kata révén. A 80. percben Juhász Andrea visszahozta az újvárosiaknak a pontszerzés reményét, de nem ők találtak újra a kapuba, hanem Szabó Bernadett.

Egyetlen vendéggyőzelmet hozott a forduló, a Nagykanizsa 2-0-ra nyert Sopronban. Szollár Bernadett szerezte az első, Sóstai Lili, az utolsó percekben, a második gólt.

Női NB II Döntetlenre végződött az újpesti rangadó

Mindössze három mérkőzést rendeztek a hétvégén a női NB II Keleti csoportjában, miután a Hatvan–Vasas Kubala Akadémia (0-7) találkozót már korábban lejátszották, a Nyíregyháza és a Tigre HFC összecsapását pedig október 22-re halasztották.

Szarvas Alexandra: Nagyon erős skót válogatottal nézünk szembe

Szarvas Alexandra szövetségi kapitány kihirdette a női A-válogatott keretét az október 25-i és 29-i, skótok elleni Eb-selejtező rájátszásos párharc mérkőzéseire.

2024. október. 15., 11:59
Döntetlenre végződött az újpesti rangadó

2024. október. 14., 16:53

Élen a Fradi, nyomában az ETO

Továbbra is százszázalékos az FTC-Telekom és az ETO FC, a 2024-es bajnoki döntő két szereplője a Simple Női Ligában. A 7. fordulóban mindkét zöld-fehér alakulat magabiztosan győzött.

2024. október. 14., 16:42