Női NB II
Huszonegy gólt szerzett a Airnergy, rangadót nyert az Újpest
2023. október. 23., 13:13
Az Újpest két gólt kapott az Egertől, de aztán fordított és nyert
Az Újpest és az Eger játszott csak szoros mérkőzést a női NB II Keleti csoportjának 7. fordulójában. A további öt mérkőzés legalább háromgólos különbséggel zárult. A Somoskőújfalun 8-0-ra nyerő Bp. Honvéd továbbra is hibátlan mérleggel vezeti a tabellát a lila-fehérek előtt.

Az Újpest 3-2-re nyert pályaválasztóként az Eger ellen. Katona Vanda vezetést szerzett az első félidőben, de a vendégek a második elején, Víg Klaudia és jakab Zsófia révén fordítottak. Ám az Újpestnek volt erre válasza, a második játékrész derekán Katona Vanda újabb gólt szerzett, majd Hevesi Júlia beállította a végeredményt. A győzelemmel az Újpest fellépett a második helyre a tabellán, éppen az Egert megelőzve.

A Honvéd könnyű, 8-0-s győzelméhez Kovács Alexandra és Sipőcz Virág is három-három góllal járult hozzá. A további két találat Nádudvari Anna és Angyal Petra nevéhez fűződött. Utóbbi két perccel a beállása után már gólt szerzett.

Előző heti veresége után javított a Hatvan, amely 7-0-ra verte idegenben a Kolorcity Kazincbarcikát. Az U16-osok között az FTC-ben is játszó Orosz Eszter négy góllal a forduló (egyik) legeredményesebb játékosa lett a fordulóban.

Első győzelmét aratta az Arany Bácska, amely otthon, Jánoshalmán 5-1-re verte a Szolnokot. A mérkőzés hőse a három gólt szerző Szaniszló Nikoletta volt. Mindkét félidőben öt gólt szerzett a Nyíregyháza Spartacus a Szőnyi úton, a BVSC-Zugló ellen (10-1). Urai Bianka négy gólt is szerzett. A Lőrinci Kitartás SE 4-1-re verte Gyulán az Amazonokat. Szorosabb mérkőzés volt, mint gondolnánk, a 73. percben még 1-1-re állt. Utána Mercz Dorottya, Németh Flóra és az így duplázó Vojnity Dóra is a kapuba talált még.

A Nyugati csoportban különleges eredményt hozott az Airnergy és a Kriston SE.Martonvásár mérkőzése: a fővárosi csapat 21-0-ra nyert. Már az első tíz perc után 4-0-ra álltak. A győztesek közül hárman jutottak mesterhármasig: Schuszter Anna, Kolarik Laura és Horváth Luca.

A még százszázalékos Pápai LC 4-0-ra verte idegenben a Kelent, Pödör Patrícia és Buzdor Délia egyaránt duplázott. A második helyen álló Kizotti-Csepel Pakson nyert kiütéssel, 7-0-ra. A Vasas Kubala Akadémia 5-1-re verte az Ajkát, Turcsányi Vanda három gólt tett a közösbe, hét gólt szerzett a legutóbbi két fordulóban.

Ebben a csoportban is akadt egy gól nélküli mérkőzés, mégpedig a nagykanizsaiak és a zalaegerszegiek presztízscsatájában. Mindkét csapatnak ez volt az első döntetlenje a mostani bajnoki idényben.

Fotó: Facebook / zsoltnoifocifenykepek

Női NB I Simple Női Liga utolsó forduló

Az utolsó fordulót játsszák a hétvégén a Simple Női Liga csapatai. Korábban eldőlt már, melyik két csapat játszik a bajnoki döntőben, melyik kettő a 3. helyért, s az is, melyik kettő esik ki.

U17 női UEFA-torna: ezüstérmes a női U16-os válogatott

Női U16-os válogatottunk második helyezést ért el a horvátországi UEFA Development Tornán, ugyanis két győztes mérkőzés után 2-1-es vereséget szenvedett a házigazdák elleni zárómérkőzésen.

Hírajánló

Gólcsúccsal zárult a Simple Női Liga alapszakasza

Gólrekordot hozott a Simple Női Liga 22. fordulója. Az alapszakasz utolsó mérkőzésein 35 gól esett, ez 5,8-as átlagnak felel meg. Ilyen magas gólátlag korábban nem akadt az idényben.

2024. május. 13., 14:44
Simple Női Liga utolsó forduló

2024. május. 10., 12:35
UEFA-torna: ezüstérmes a női U16-os válogatott

2024. május. 07., 17:08
Mészáros Dorina győztes gólt szerzett

Mérkőzés nélkül szerzett három pontot a Bp. Honvéd a hétvégén. Nem csökkent a távolság a kispestiek és a tízgólos győzelmet arató újpestiek között.

2024. május. 06., 15:04