Női A-válogatott
Kaján Zsanett duplázott, és a meccs legjobbja lett
2024. február. 05., 14:45
Fotó: Como Women
Kaján Zsanettet a mérkőzés legjobbjának választották a női Serie A hétvégi Internazionale–Como mérkőzése után. Turányi Lillát Leverkusenben sérülése miatt lecserélte edzője.

A női Serie A-ban az Inter Femminile a Calcio Woment fogadta. Szoros, érdekes mérkőzést játszott a két, közel azonos tudású lombardiai csapat. A fekete-kékeknél Csiszár Henrietta, a kék-fehéreknél Kaján Zsanett a kezdőcsapatban szerepelt. (Az Interben Fördös Beatrix a kispadon ült.) Kaján Zsanett volt a mérkőzés legjobbja és főszereplője. A hazaiak ugyan vezetést szereztek egy büntetőből, de négy perccel később, Kaján Zsanett, megharcolva középen két védővel, közelről kiegyenlített. A fordulás után 26-27 méterről, balról lőtt szabadrúgásgólt, majd az Inter egyenlítése után a jobb oldalról, ballal átívelte a labdát, amelyet a svéd játékostárs, Julia Karlemäs a kapuba fejelt. Kaján Zsanett végigjátszotta a mérkőzést, Csiszár Henrietta 86 percet töltött a pályán.
Nagy Virág ezúttal nem jutott szerephez a Sampdoriában.

A német női Bundesliga 1-ben Németh Dia bemutatkozására még várni kell. A Bayer Leverkusen fogadta a Wolfsburgot, a hazaiak otthon tartottak egy pontot (1-1). Turányi Lillát a 26. percben sérülés miatt le kellett cserélni. Zeller Dóra 58. percet játszott az 1. FC Kölnben, csapata 2-1-re kikapott Lipcsében. Nem volt reális esély a pontszerzésre, a kölniek a 90. percben, büntetőből szépítettek.
A Werder Bremen 4-0-ra verte a Nürnberget, Németh Hanna ezúttal 70 percet játszott.

Törökországban Pusztai Sára csapata, a Beşiktaş a Süper Ligben, otthon 2-0-ra kikapott a Beylerbeyi Sportól.

Ausztriában és Svájcban még nem kezdődött el a tavaszi bajnoki idény, Németh Loretta (First Vienna) éppen az MTK ellen játszott csapatával 1-1-et, játszott klubja felkészülési mérkőzésén Szabó Viktória (FC Zürich) és Pápai Emőke (Grasshoppers) is. Utóbbi gólt is szerzett a Hoffenheim U20-as csapata ellen.

U17 női UEFA-torna: ezüstérmes a női U16-os válogatott

Női NB II Mészáros Dorina győztes gólt szerzett

Simple Női Liga utolsó forduló

Az utolsó fordulót játsszák a hétvégén a Simple Női Liga csapatai. Korábban eldőlt már, melyik két csapat játszik a bajnoki döntőben, melyik kettő a 3. helyért, s az is, melyik kettő esik ki.

2024. május. 10., 12:35