Keleten folytatódik a Sori és a Szpari versenyfutása
2023. április. 17., 11:57
A két dobogós csapat mérkőzését a vendég Soroksár SC nyerte meg
Mitosportfoto / Mihály Tamás
A Női NB II 16. fordulójában a Keleti csoportban tovább folyik a harc a feljutásért. A hétvégén a Soroksár SC és a Nyíregyháza Spartacus is győzött, így a helyzet tulajdonképpen változatlan: a két vetélytárs azonos pontszámmal masírozik, de a Sori egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

Paksi FC Stadion

A két csapat közül ezúttal a szombaton pályára lépett sárga-feketék kapták a nehezebb feladatot: a harmadik dobogósnál, a Vasas Kubala Akadémiánál vendégeskedtek. A Sori jobb csapat ellenfelénél, bár 35 percet kellett várni az első gólra, Török Lilla, majd Molnár Adelina találataival a szünetre két góllal ment a vendégcsapat. A végeredményt Mészáros Cecília állította be a 62. percben. A vereséget szenvedő Vasas végérvényesen kiszállt az aranyéremért folyó versenyből – de a piros-kékek erre valószínűleg azt mondanák, nem is voltak soha benne. Tény: a harmadik helyezésük, amely a papírforma alapján a szezonvégi bronzérmet jelenti, a jó munka elismerése is lesz.

A Nyíregyháza Spartacus az idén a múltjához – a nem egész egy évvel ezelőtti NB I-es osztályozóhoz –képest katasztrofálisan szereplő DVSC-DEAC-nál vendégeskedett. A duplázó Balogh Panna, valamint Urai Bianka, Németh Kamilla és Lakatos Szabina góljaival simán nyert a Szpari, amelynek továbbra is az a „dolga”, hogy az utolsó fordulóban játszandó mérkőzésükig üldözze a Soroksár SC-t.

A május végéig tartó szezonban a Soroksár SC a Kazincbarcikával (h), az FC Hatvannal (i), a Monori SE-vel (i), az Eger SE-vel (h), a Nyíregyháza Spartacusszal (i) és a Gyulai Amazonokkal (h) játszik még, míg a Szparira az Eger SE (h), a Vasas KA (i), a Kazincbarcika (h), az FC Hatvan (i) és a Soroksár SC (h) vár.

A csoportban a Monori SE – az MFA-n – magabiztos, sima győzelmet aratott a Budapest Honvéd ellen (a vendégek gólszerzői: Sass Viktória, Gergely-Szép Csenge, Megyesi Regina, Pirót Terézia, Boda Dzsenifer, Deák Csenge), az FC Hatvan pedig gólnélküli döntetlent játszott a Kolorcity Kazincbarcikai SC vendégeként.

Sorsolás
ZTE Aréna

A Nyugati csoportban a féllábbal már NB I-es tekinthető Budaörsi SC hamar letudta erre a hétvégére rárótt feladatát. Már pénteken este pályára lépett és 7–0-ra nyert Pápán, a PELC ellen. Oláh Bernadett a találkozó legelején, a 3. percben gólt szerzett, előnyhöz juttatva a vendégeket. Nem sokkal később Sárosi Csilla tekerte szabadrúgásból Vecseri Krisztina hálójába a labdát. Kardosi Blanka, a zöld-feketék házi gólkirálya összesen négy gólt szerzett a kilencven perc során.

A dobogósok közül az Azul Verde az FC Nagykanizsa ellen győzött 9–0-ra (itt pedig Vojnity Nóra rúgott „gólpókert”) a Csepel FC pedig a Pécsen, a PVSK ellen aratott 6–0-s sikerrel (a piros-kék csapatban Gruber Brigitta három, Folk Zsuzsanna két, Fekete Edina pedig egy gólt lőtt).

A Csepelt a bronzéremért folyó harcban kitartóan üldöző Zalaegerszegi TE Budapesten, a Pénzügyőr ellen aratott nyolcgólos sikert. (G: Grubits Daniella 3, Pupos Veronika 2, Megyeri Boglárka 2, Vitusz Nikoletta.)

A Nyugati csoportban a hétvége öt mérkőzése közül az ajkai volt az egyetlen, amelyen mindkét csapat szerzett gólt. Bár ebből még nem következik, de döntetlent (2–2) játszott az FC Ajka és az Almásfüzítői SC.

Női NB I Simple Női Liga utolsó forduló

Az utolsó fordulót játsszák a hétvégén a Simple Női Liga csapatai. Korábban eldőlt már, melyik két csapat játszik a bajnoki döntőben, melyik kettő a 3. helyért, s az is, melyik kettő esik ki.

U17 női UEFA-torna: ezüstérmes a női U16-os válogatott

Gólcsúccsal zárult a Simple Női Liga alapszakasza

Gólrekordot hozott a Simple Női Liga 22. fordulója. Az alapszakasz utolsó mérkőzésein 35 gól esett, ez 5,8-as átlagnak felel meg. Ilyen magas gólátlag korábban nem akadt az idényben.

2024. május. 13., 14:44