Női NB II
Kilencpontos előnnyel vezeti a Budaörsi SC a Nyugati csoportot
2023. április. 09., 14:46
A rutinos Kajdy Janka, a budaörsiek kapitánya, nyártól a negyedik csapatával szerepelhet az élvonalban
Fotó: Budaörsi SC / via facebook
A női NB II húsvéti, 15. fordulójában a Budaörsi SC sima győzelmet aratott a Nyugati csoport második helyén álló Azul Verde (Metis) ellen. Horváth Ferenc csapata hat mérkőzéssel a zárás előtt kilencpontos előnnyel áll a tabella élén – ha a világ addig nem fordul ki a négy sarkából, a Simple Női Liga augusztusban újoncot fogad.

Groupama Aréna

A sorsolás úgy hozta, hogy az őszt hibátlan teljesítménnyel, kapott gól nélkül abszolváló Budaörsi SC az első négy tavaszi fordulóban játszott a tabellán közvetlenül mögötte álló három csapattal. A Csepel SC (5–0), és a ZTE (idegenben 4–0) legyőzése után a szombati találkozót az tette kicsit nehezebbé, hogy Horváth Ferenc két ásza hiányzott a kiosztott lapok közül: Szőcs Réka a válogatott keretet erősíti, Sárosi Csilla pedig megsérült az előző hétvégén. A keret azonban – köszönhetően az NB I-es rutinnal rendelkezőknek, a saját nevelésű fiataloknak, a télen érkezett erősítéseknek – annyira erős a másodosztályban, hogy a pályán ez egyáltalán nem jelentett leküzdhetetlen akadályt.

A kiváló erősítésnek bizonyuló Terdik Ivett első góljára (17. perc), a Szolnokról indult, de már „ősbudaörsinek” számító Tóth Eszter Adél rúgott még egyet, a második félidőben pedig az újabb gólkirályi címre is hajtó Kardosi Blanka állította be a végeredményt.

Ha mozgóképet nem is, fotót bőven tudunk mutatni a Nyugati csoport rangadójáról – köszönhetően a hazai női labdarúgás pályáit másfél évtizede kitartó lelkesedéssel járó, a mérkőzéseket tiszteletre méltó önzetlenséggel fotózó Jánosi Zsolt képeinek. (A házigazda egyesület is készített galériát, ez is megérdemli a figyelmet.)

A kilencpontos előny valóban gyakorlatilag azt jelenti, amit talán sokan már a téli pihenő hónapjai alatt is elkönyveltek: a Budaörsi SC a 2023-2024-es szezontól a Simple Női Liga tagja lesz. Megtenné itt talán egy egyszerű „gratulálunk” is, az azonban aligha volna arányos azzal az elismeréssel, amely ezúttal nem (vagy nem csak) a bajnoki osztályból kiemelkedő játékosoknak, hanem a tervszerűen, tudatosan építkező, apró, de határozott lépésekkel haladó, mindig csak a takaró végéig nyújtózkodó menedzsmentnek jár.

A Nyugati csoport erős, az érmes helyezések valamelyikéért küzdő csapatai közül győzött a Csepel SC és a Zalaegerszegi TE is. A csepeliek Gruber Brigitta duplájának (az egykori korosztályos válogatott játékos hat gólt szerzett eddigi három mérkőzésén a piros-kék gárdában) köszönhetően 3–1-re győztes az 1–0-ra még vezető Pénzügyőr ellen, míg a ZTE a Pápai ELC ellen nyert 3–0-ra.

A húsvéti hétvége meglepetése, hogy az FC Ajka pontot vett el Kanizsán a tavasszal eddig jól szereplő FC Nagykanizsától. Itt a vendégek találatát Hannig Viktória lőtte, majd a második félidőben Gergelics Cintia egyenlített.

Negyedik győzelmét aratta a bajnokságban az Almásfüzitői SC. A piros-fehérek a Paksi SE ellen nyertek 3–1-re, a duplázó, a szezon során már 14 gólnál járó Katona Vanda vezérletével.

Sorsolás

A Keleti csoportban a Vasas Kubala Akadémia „csak” döntetlent játszott Hatvanban és ezzel a piros-kékek hátránya – a vesztett pontokat nézve – nyolcra nőtt a listavezető Soroksár SC mögött.

Hatvanban Turcsányi Vanda duplájával az első félidő közepére kétgólos előnyt szerzett a Vasas KA. Gólváltás után a vendégek 3–1-es előnnyel fordultak, de a második félidőben Szabados György csapata nagyot küzdött és – Borkó Adrienn, valamint Gál Enikő találataival – egyenlített. Érdemes megemelni a kalapot a hevesi sárga-kékek előtt: talán egyetlen csapatból sem vittek el élvonalbeli klubok annyi – lassan kétcsapatnyi – játékost, mint az FC Hatvanból, Libertényi Adélék azonban ennek ellenére, ha érmes alkalmasint nem is szereznek majd, biztosan állnak a negyedik helyen.

A Gyulai Amazonok csapata a tavasszal még gólképtelen Budapest Honvéd ellen nyert 5–0-ra, a Monori SC pedig a négy eddigi tavaszi találkozóján egyetlen pontot gyűjtő Kazincbarcika ellen győzött 4–1-re.

A listavezető Soroksár SC és az Eger SE találkozóját az U19-es válogatott Eb-minitornája miatt elhalasztották, a Nyíregyháza Spartacus pedig szabadnapos volt a húsvéti fordulóban.

Női NB I Simple Női Liga utolsó forduló

Az utolsó fordulót játsszák a hétvégén a Simple Női Liga csapatai. Korábban eldőlt már, melyik két csapat játszik a bajnoki döntőben, melyik kettő a 3. helyért, s az is, melyik kettő esik ki.

U17 női UEFA-torna: ezüstérmes a női U16-os válogatott

Gólcsúccsal zárult a Simple Női Liga alapszakasza

Gólrekordot hozott a Simple Női Liga 22. fordulója. Az alapszakasz utolsó mérkőzésein 35 gól esett, ez 5,8-as átlagnak felel meg. Ilyen magas gólátlag korábban nem akadt az idényben.

2024. május. 13., 14:44