Női NB II
Kovács Alexandra öt, Turcsányi Vanda négy gólt szerzett
2023. október. 19., 11:52
A hatodik forduló után is százszázalékos a Bp. Honvéd a női NB II Keleti csoportjában. Martin Masaryk együttese 9-0-ra kiütötte a jánoshalmai Arany Bácska Egyesület csapatát.

A mérkőzés hőse az öt gólt is szerző Kovács Alexandra volt. Még nagyobb különbséggel nyert a Lőrinci Kitartás SE, amely tíz gólig jutott a somoskőújfalui SKSE Womennel szemben. Halász Evelin, Sárkány Bianka, Csamangó Dóra és Szakállas Noémi is két-két gólt szerzett. Akadt még egy nagy gólkülönbséggel zárt meccs a csoportban: a sorozatban ötödször nyerő Eger 7-0-ra verte a Kolorcity Kazincbarcikát. További eredmények: Nyíregyháza–Újpest 2-4, Szolnoki MÁV UFC–BVSC-Zugló 1-2, Hatvan–Gyulai Amazonok 0-1. A tabellán a Bp. Honvéd vezet 18 ponttal, az Egernek 16, az Újpestnek 15 pontja van.

A Nyugati csoportban (valamivel) szorosabb eredmények születtek, kivéve a Vasas Kubala Akadémia kiütéses, 7-1-es nagykanizsai sikerét. A piros-kékeknél Turcsányi Vanda pályafutása egyik legjobb mérkőzését játszotta, négy gólt is szerzett. A vesztett pontokat tekintve a Vasas ezzel feljött a harmadik helyre, a Pápai LC és a PMFC mögé, de megelőzi az egy mérkőzéssel többet játszott Kizotti Csepel is. A csepeliek 4-0-ra verték a hétvégi fordulóban az Airnergyt. Nádudvari Anna, Hári Kata, Kókai Krisztina és Bernhardt Bernadett szerezték a gólokat. Ugyancsak 4-0-ra nyert a PMFC, mégpedig a ZTE-t fogadva. A pécsiek döntetlennel kezdték az idényt, de azóta sorozatban negyedszer is győztek. A baranyai vármegye székhely másik csapata, a PVSK 1-0-ra győzött a Paks ellen, a gólt Szabó Bernadett lőtte, a 75. percben. A „vasutasok” először szereztek pontokat az idényben. Az Ajka megerősítette a helyét a középmezőnyben, miután 3-1-re megverte a legjobb góllövőjét, Turcsek Nórát nélkülöző Kelent.

U17 női UEFA-torna: ezüstérmes a női U16-os válogatott

Női NB II Mészáros Dorina győztes gólt szerzett

Simple Női Liga utolsó forduló

Az utolsó fordulót játsszák a hétvégén a Simple Női Liga csapatai. Korábban eldőlt már, melyik két csapat játszik a bajnoki döntőben, melyik kettő a 3. helyért, s az is, melyik kettő esik ki.

2024. május. 10., 12:35