2023. 08. 27. 17:30
Groupama Aréna
2023. 08. 27. 19:30
Székesfehérvári Sóstói Stadion

A Keleti csoportban a St. Mihály imponáló eredménnyel, valamennyi mérkőzését megnyerve, 53–1-es gólkülönbséggel áll a tabella élén. Major László csapata Nyírtelken, a Nyírség NSC ellen győzött szombaton – azt kell mondani, a szokottnál kisebb, „csak” kétgólos különbséggel. A vendégek góljai közül az elsőt a góllövőlistát is vezető Papp Szidónia lőtte, már az első percben, majd negyedórával később Dékány Dóra következett, az ő találata már a végeredményt állította be.

Nyíregyháza másik csapata, a Spartacus Egerben, az előző fordulóban a Gyulai Amazonok ellen váratlan győzelmet arató újoncnál vendégeskedett. A Szpari jól, de főként eredményesen játszott, és a négy gólig jutó Nagy Panna vezérletével 8–1-re győzött. Benkő Balázs csapatának ez volt az első győzelme a szezonban, a vesztett pontokat tekintve hattal van a Szeged, néggyel az Újpest mögött, ennek ellenére nagy hibát követ el, aki nem számol a piros-kékekkel a végjáték lehetséges szereplői között.

A „forduló rangadóját” Debrecenben, az akadémián vívta a DVSC-DEAC és az Újpest – két olyan csapat, amelyik egy pillanatra sem titkolja, hogy a feljutást célozta meg. Fordulatos volt a meccs, a hazaiak első góljára az Újpest duplával válaszolt, majd két gólt szerezve, a DEAC volt előnyben, egészen a 91. percig. Ekkor egyenlített Kiss Fanni, a lila-fehérek kapitánya. A 3–3-as döntetlen azt is jelenti, hogy mindkét csapat veretlen maradt.

A Gyulai Amazonok gárdája Nyírbátorban, 9 – 0-s győzelemmel feledtette a múltheti kisiklást. Molnár Zoltánné csapatában ezúttal is Szerb Katalin szerezte a legtöbb gólt, négyet, a 21 éves támadó már tizenkét gólnál jár az ősz bajnoki- és kupamérkőzésein.

Janik Vivient kell kiemelni az FC Hatvanból, a támadó hat gólt lőtt (ebből ötöt az utolsó bő tíz percben) Cigándon. A vendégek 17 – 0-s sikere egyben a klubtörténet eddigi legnagyobb különbségű győzelme női NB-s bajnokságban.

A csoportban a Nagykáta-Astra és a Szolnoki MÁV UFC mérkőzése zárta a fordulót. A szolnokiak sokáig vezetni tudtak, emberelőnyben is játszhattak, de az utolsó tíz percben, a 15 éves Angyal Dorottya duplája megpecsételte a sorsukat – Korcsogh Orsolya csapata győzött 2–1-re.

A Nyugati csoportban a bajnokság egyik favoritjaként számontartott MOL Fehérvár FC ahhoz a Budaörshöz látogatott, amely a Vidihez hasonlóan esélyes a feljutó helyek valamelyikének megszerzésére. A két erős csapat nem bírt egymással, de a 2 – 2-es döntetlen nem akármilyen dramaturgiával alakult ki. Szabó Bernadett balszerencsés öngóljának köszönhetően, már a 3. percben vezettek a hazaiak, majd a fehérváriak fordítani tudtak és tartották az előnyt, egészen a 92. percig. Kardosi Blanka ekkor egyenlített, tizenegyesből. A MOL Fehérvár FC a jó rajt, az első három forduló három győzelme, 32-0-s gólkülönbsége után kétszer is pontot veszített, de az, hogy a csoport egyik legerősebb csapata, ettől nem változott. Érdemes figyelni az ígéretesen masírozó Budaörsre is, amely öt pontot veszített ugyan, de túl van már a Szekszárd és a Fehérvár elleni őszi mérkőzésén is. Más kérdés, hogy ahhoz, hogy Kajdy Jankáékat valóban a feljutásra aspirálók közé számítsuk, győzelmek kellenek majd, a rangadókon is.

A listavezető Szekszárdi UFC esélyeshez méltó játékkal és különbséggel győzte le a budapesti Goldball-pályán a Külker SC-Metist. A sárga-feketék mind a négy gólját Kiss Gabriella szerezte.

Mindkét zalai csapat idegenben, egy góllal győzött. A Zalaegerszegi TE az Airnergyt gyűrte le 2–1-re, míg az ADA Nova a Pápai ELC ellen nyert 3–2-re. A zöld-fehérek mindhárom gólját Gergelics Cintia lőtte.

Döntetlenre (1–1) végződött az FC Ajka és a Vasas Akadémia találkozója. Turcsányi Vanda juttatta előnyhöz a vendégeket, de az ajkaiak a hajrához érve – Tamás-Kovács Bernadett találatával – egyenlíteni tudtak. Megosztozott a pontokon (0–0) a Dunaújvárosban a Szentlőrinc-DPASE és a Csepel FC is.

Sorsolás

U17 női UEFA-torna: ezüstérmes a női U16-os válogatott

Női NB II Mészáros Dorina győztes gólt szerzett

Simple Női Liga utolsó forduló

Az utolsó fordulót játsszák a hétvégén a Simple Női Liga csapatai. Korábban eldőlt már, melyik két csapat játszik a bajnoki döntőben, melyik kettő a 3. helyért, s az is, melyik kettő esik ki.

2024. május. 10., 12:35