Női NB II
Már csak öt csapat hibátlan a másodosztályban
2022. szeptember. 19., 09:52
A Csepel SC az erős középcsapatnak várt Pénzügyőr elleni gólgazdag sikerrel lépett közelebb a dobogósokhoz
Fotó: facebook
A női NB II Keleti csoportjában újabb fölényes, nagy gólkülönbségű győzelmet aratott a Soroksár SC és nyert – megőrizve hibátlan mérlegét – a Vasas Akadémia is. Ebben a csoportban százszázalékos még az ezúttal szabadnapos Nyíregyháza Spartacus is, viszont a Nyugati csoportban már csak két gárda nem veszített pontot: az FC Nagykanizsa és a hibátlanok mérkőzését megnyerő Budaörs SC.

Mezőkövesd Városi Stadion

A Keleti csoportban a Bp. Honvéd (14–0) és a dobogóesélyes DVSC-DEAC (5–1) legyőzése után újabb fölényes sikert ért el a Soroksár SC. Dukon Béla csapata ezúttal Egerben nyert, kétszámjegyű különbséggel (10–0). A vendégcsapat góljai közül ezúttal Mészáros Cecília szerezte a legtöbbet, négyet és Benke Annamária is duplázott. Az első félidő közepén már 5–0-ra vezetett a Sori és ebből az ötösből Mészáros Cecília egymaga hármat vágott.

A keleti liga sovány hétvégéjén (egyébként is csak négy mérkőzés jelentené a fordulót, de a Budapest Honvéd és a Gyulai Amazonok találkozója októberre maradt) a „szeszélyes középcsapatnak” minősíthető Kazincbarcika mindhárom pontot otthon tartotta a Monor elleni találkozón. A borsodi gárdában az első felnőtt NB-s mérkőzését játszó, 2007. augusztusi (!) Balogh Viktória lett a nyerőember: az ő góljával (49. p.) vezettek a barcikaiak, majd Csucs Kinga egyenlítő találata után győztes gólt is vágott – a 86. percben.

Vasárnap este fogadta a Vasas Akadémia az FC Hatvant. A piros-kékek nyertek, Kardos Viktória szerzett gólt a 16. percben, majd kevéssel a lefújás előtt Molnár Dorina állította be a végeredményt. Hámori Ferenc többéves munkáját dicséri, hogy a két, egyaránt 19 éves gólszerző a klub saját nevelésű játékosa, nem is futballoztak más csapatban.

Sorsolás
ZTE Aréna

A Nyugati csoport rangadójára vasárnap délutánig kellett várni – az Azul Verde (Metis) a Goldball-pályán, mostoha időjárási körülmények között, csípős hidegben fogadta a budaörsi lányokat. A találkozó egyetlen gólját Koch Fruzsina szerezte, a budaörsi támadó a 22. percben szép egyéni akcióval becselezte magát helyzetig, majd okosan elrúgta a labdát a rutinos Farkas Katalin mellett. A tabella élén álló Budaörs SC kapcsán eddig főleg a támadókat emelhettük ki, de érdemes felhívni a figyelmet még valakire. Csapó Zoé, Horváth Ferenc csapatának kapusa az őszi szezon eddig lejátszott négy bajnoki- és két kupamérkőzésén egyetlen gólt kapott, azt is a ZTE ellen, Egerszegen. Zoé egyébként 15 esztendős…

Ajkán is megőrizte százszázalékos mérlegét az FC Nagykanizsa. A vendégcsapat gólját is fiatal játékos, Németh Panna lőtte, a 43. percben. A ZTE Pápán, a hajrában bebiztosított győzelemmel (3–0, Regőci Boglárka, Harsányi Andrea, Szegedi Anita), a Csepel SC pedig az előző két mérkőzését megnyerő Pénzügyőr elleni idegenbeli sikerrel (6–1, Németh Andrea 3, Helly Annamária, Pável Dominika, Simoncini Paola, ill. Molnár Rózsa) lépett közelebb a dobogón menetelőkhöz.

A liga hétvégéjének legfölényesebb sikerét a nyúliakat legyőző PVSV aratta (7–0), Győrki Ákos csapatában gólt lőtt Ferencz Éva, aki ezzel bő két hónappal az 58. születésnapja előtt – valószínűleg – az NB-s bajnokságok történetének legidősebb gólszerzője.

Gólgazdag mérkőzésen, nagy csatában nyert 4–3-ra az NB II-es újonc Almásfüzitő a szintén új csapatnak számító paksiak vendégeként. Fordulatos találkozó volt, Katona Vanda duplájával bő félóra után két góllal vezetett a vendégcsapat. Jött a Ferencvárost is megjáró Csere Fábiána és Horváth Melitta, a szünetre ismét döntetlen lett az állás. A fordulás után Katona Vanda meglőtte harmadik gólját is – erre a paksiak Horváth Melitta második találatával válaszoltak. A győztes tust a rutinos Suhajda Anita vitte be a 74. percben. Katona Vandára – három gólja okán – érdemes visszatérni egy mondatra: a 19 éves támadó Bajóton kezdett focizni, majd Nyergesújfaluban ismerkedett meg a versenyszerű labdarúgással – ez pedig, Zeller Dóra feltünése óta nem rossz „ajánlólevél”.

U17 női UEFA-torna: ezüstérmes a női U16-os válogatott

Női NB II Mészáros Dorina győztes gólt szerzett

Simple Női Liga utolsó forduló

Az utolsó fordulót játsszák a hétvégén a Simple Női Liga csapatai. Korábban eldőlt már, melyik két csapat játszik a bajnoki döntőben, melyik kettő a 3. helyért, s az is, melyik kettő esik ki.

2024. május. 10., 12:35