Mind a hat dobogós győzött a 14. fordulóban
2023. április. 03., 13:48
A Csepel Pápán győzött, kétszámjegyű különbséggel
Fotó: Jánosi Zsolt
A Női NB II 14. fordulójában a Keleti és a Nyugati csoportban is nyert a három-három dobogós, azaz akár azt is mondhatnánk, tulajdonképpen nem történt semmi. Érdemes azonban hozzátenni, a Budaörsi SC Zalaegerszegen nyert, a Soroksár SC tavaszi gólkülönbsége 20–0 – mint ahogy az sem maradhat ki a rövid összefoglalóból, hogy ismét megfogyatkozott a női másodosztály mezőnye, az LBW Nyúl SC visszalépett.

Székesfehérvári Sóstói Stadion

A Pápai ELC és a Csepel SC mérkőzése nyitotta a Nyugati csoport 14. fordulóját. A fővárosi csapat két egykori nyíregyházi játékos, Király Lilla és Monyók Gréta találataival kezdte a gólgyártást, azután folyamatosan fel is őrölte a hazaiakat. 11–0-ra nyert a Csepel SC, Gruber Brigitta triplázott, de Monyók is két gólt lőtt.

Talán a kellőnél kevesebb szó esik az FC Nagykanizsáról, pedig Benedek József csapata szorgalmasan gyűjtögeti a pontokat. Szollár Bernadették ezúttal a Paksi SE vendégeként nyertek 2–1-re. Bárányos Flóra góljával még a tolnaiak vezettek, de Pintér Dóra egyenlített, a második félidőben pedig Németh Panna találata eldöntötte a mérkőzést.

Az FC Ajka kifejezetten jól tartotta magát az Azul Verde (Metis) ellen. Majdnem a szünetig 0–0 volt az állás, azután a 39. és a 40. percben Vojnity Nóra és Simon Borbála góljai 90 másodperc alatt eldöntötték a meccset.

A Budaörsi SC az egyik legnehezebb tavaszi mérkőzésére utazott Zalaegerszegre. A bajnokjelölt ezúttal is jól futballozott és a büntetőt értékesítő Kardosi Blanka révén bő negyedóra után előnyt szerzett. A 36. percben a szöglet nyomán a hosszú oldalról Sárosi Csilla rúgott látványos gólt, a második félidőben Terdik Ivett és Buzás Emma góljai állították be a 4–0-s végeredményt.

Az Almásfüzitő SC-t utolérte minden amatőrcsapat rémálma: elutazott a fél országon át az idegenbeli meccsre Pécsre, azután pálya használhatatlansága miatt elmaradt a mérkőzés.

Sorsolás
ZTE Aréna

A Keleti csoportban a tabella első két helyén álló Soroksár SC és Nyíregyháza Spartacus egyaránt idegenben lépett pályára – a Sori Debrecenben, a Szpari a Magyar Futball Akadémián.

Mire Váradi Ráhel meglőtte a Loki ellen a listavezető első találatát a 16. percben, a nyíregyháziak már 2–0-ra vezettek a Honvéd ellen, sőt egy percre rá rúgtak még egyet. Igazából egyik erős csapatnak sem kellett nagyon izzadnia, a Nyíregyháza Spartacus 7–0-ra, a Soroksár SC 8–0-ra nyert.

Győzött a Vasas KLA is, tovább üldözve a két éllovast. A piros-kékek kétszer is hátrányba kerültek a Kolorcity Kazincbarcikai SC ellen, a szünetben még 2–1-re vezettek a vendégek, de a második félidő egyértelműen Hámori Ferenc csapatáé lett. Kardos Dóra és Balogh Noémi góljaival két perc alatt fordított a Vasas, majd a hajrában még Turcsányi Vanda is gólt lőtt.

Októberben nyert legutóbb a Gyulai Amazonok, igazán itt volt az ideje az újabb sikernek. A gyulaiak a Monor ellen jó első félidőt produkáltak, 3–1-re vezettek a szünetben és még az is belefért, hogy Megyesi Regina szépített a 61. percben.

Az FC Hatvan nyerte meg – Egerben – a Heves megyei derbit. Szabados György csapata Hajdú Debra találatával győzött 1–0-ra.

Női NB I Simple Női Liga utolsó forduló

Az utolsó fordulót játsszák a hétvégén a Simple Női Liga csapatai. Korábban eldőlt már, melyik két csapat játszik a bajnoki döntőben, melyik kettő a 3. helyért, s az is, melyik kettő esik ki.

U17 női UEFA-torna: ezüstérmes a női U16-os válogatott

Gólcsúccsal zárult a Simple Női Liga alapszakasza

Gólrekordot hozott a Simple Női Liga 22. fordulója. Az alapszakasz utolsó mérkőzésein 35 gól esett, ez 5,8-as átlagnak felel meg. Ilyen magas gólátlag korábban nem akadt az idényben.

2024. május. 13., 14:44