Nem bírt egymással a Zalaegerszeg és a Csepel
2022. szeptember. 05., 08:21
A Csepel zalaegerszegi döntetlenének elsősorban a vetélytársak örülhetnek
Fotó: Horváth József
A Nyugati csoportban, a forduló nyitányán két olyan csapat találkozott, amelyet a dobogóra esélyesek között emlegethetünk. A zalaegerszegi Ifjúsági Sportcentrumban sem a ZTE, sem a Csepel nem szerzett gólt, a pontosztozkodásnak pedig főként a Budaörs, valamint a jól rajtoló Azul Verde (Metis) és Nagykanizsa örülhet.

Paksi FC Stadion

Az újonc, de a korábbi városi csapat, a Ziccer bázisára építkező FC Nagykanizsa a Pécsi VSK ellen győzött 3–0-ra. Benedek József csapatának mindhárom gólját Szollár Bernadett lőtte.

A tabella élére ugró Budaörs az ajkai lányok ellen győzött 11–0-ra. Horváth Ferenc játékosai szépen elosztották a gólokat: senki sem vágott kettőnél többet – a három K-betűs, Kardosi Blanka, Koch Fruzsina és Kajdy Janka, valamint Buzás Emma duplázott.

Sok gólt szerzett, méghozzá idegenben az Azul Verde (Metis) is, amely 8–2-re győzött Pakson. A fővárosi csapatban Vojnity Nóra bizonyult a legeredményesebbnek, három találattal.

A Pénzügyőr 6–0-ra nyert az Almásfüzitő ellen. A fővárosi csapat góljainak felét a rutinos Terdik Ivett lőtte.

Sorsolás
ZTE Aréna

A Keleti csoport 2. fordulójában a Soroksár SC nem lépett pályára, így elsősorban a Nyíregyháza Spartacusra fókuszáltunk. A Szpari Gyulán aratott ötgólos győzelmet úgy, hogy Benkő Balázs csapatában Víg Klaudia és a születésnapját ünneplő Paranai Enikő is duplázott.

A „forduló rangadójára” azonban nem Gyulán, hanem Debrecenben került sor, ahol a nyár elején NB I-es osztályozón szerepelt Loki a feljutásra sokáig esélyes, az első fordulóban szabadnapos FC Hatvant fogadta. A 19. percben – Pintye Vivien duplájával már 2 – 0-ra vezetett a DVSC-DEAC, aligha fogadtak volna sokan a fordításra, a hatvani lányok győzelmére. De ez történt, a nyáron Szolnokról igazolt Szél Zsófia még az első félidőben szépített, majd a második játékrész a hatvani kapitány, Franka Nikoletta góljával kezdődött. A végeredményt Szél Zsófia találata állította be, a 68. percben.

A további mérkőzéseken a Kazincbarcika magabiztos győzelmet aratott Egerben, a vendégek Balogh Dominika triplájával szerezték meg a három pontot. Idegenben, Monoron győzött a Vasas Akadémia, amely ezzel továbbra is pontveszteség nélkül menetel a szezonban. A gól nélküli első félidő után Kardos Dóra juttatta előnyhöz Hámori Ferenc csapatát, majd Hámori Renáta növelte a vendégek elejét. A Monor szépített ugyan, de Oláh Enikő találata visszaállította a kétgólos különbséget, amelyen azután Pirót Terézia második gólja már csak kozmetikázni tudott (2–3).

U17 női UEFA-torna: ezüstérmes a női U16-os válogatott

Női U16-os válogatottunk második helyezést ért el a horvátországi UEFA Development Tornán, ugyanis két győztes mérkőzés után 2-1-es vereséget szenvedett a házigazdák elleni zárómérkőzésen.

Női NB II Mészáros Dorina győztes gólt szerzett

Mérkőzés nélkül szerzett három pontot a Bp. Honvéd a hétvégén. Nem csökkent a távolság a kispestiek és a tízgólos győzelmet arató újpestiek között.

Hírajánló

Simple Női Liga utolsó forduló

Az utolsó fordulót játsszák a hétvégén a Simple Női Liga csapatai. Korábban eldőlt már, melyik két csapat játszik a bajnoki döntőben, melyik kettő a 3. helyért, s az is, melyik kettő esik ki.

2024. május. 10., 12:35
UEFA-torna: ezüstérmes a női U16-os válogatott

2024. május. 07., 17:08
Mészáros Dorina győztes gólt szerzett

2024. május. 06., 15:04
Újabb győzelemmel lépett a Simple Női Liga felé az NB II Nyugati csoportjában a PMFC

A listavezető pécsiek két háromgólos félidővel ütötték ki a Nagykanizsát.

2024. május. 06., 14:59