Női NB I
Nem esett gól a győri rangadón
2023. november. 05., 11:23
Továbbra is veretlen a két élcsapat a Simple Női Ligában, továbbra sem kapott gólt az FTC-Telekom. Nem született gól az ETO és a címvédő rangadóján.

Az első félidőben az FTC-Telekom játszott némi fölényben, Papp Luca szabadrúgásból a kapufát találta el. A második játékrészben kicsit felbátorodtak a győriek, de kevés igazi gólhelyzetet hozott a mérkőzés. Mind a két csapat inkább a biztonságra törekedett. A gól nélküli döntetlen azt jelenti, hogy maradt azonos pontszámmal a két csapat, az FTC-Telekom gólkülönbsége néggyel jobb.

A két csapat az alábbi összeállításban szerepelt: ETO FC Győr: Borok – Kovács L., Nagy F., Frajtovics, Zágonyi (Sali, 63.), Süle, Vida (Kern, 90.), Savanya (Ladhani, 78.), Öreg, Vachter, Kocsán (Semanová, 78.). FTC-Telekom: Kosztics – Ott, Papp, Gődér – Vincze, Fenyvesi, Nagy V. (Madrid, 60.), Szabó, Sztanovics – Pusztai, Garcia.

A szombati játéknap első mérkőzésén a Puskás Akadémia 5-0-ra verte a sereghajtó Budaörs csapatát. Az utolsó helyen álló vendégeknél nem a válogatott első számú kapusa, Szőcs Réka védett, hanem a 16 éves Csapó Zoé. Szőcs is játszott ellenben a második félidőben – mezőnyjátékosként. A Puskás Akadémia góljait Szemán-Tóth Barbara (2), Tóth Zsóka, Pécsi Dóra és Sydney Staier szerezte.

Döntetlenre végződött a Szekszárd WFC–Haladás Viktória és a Diósgyőr–KÉSZ-St. Mihály-Szeged összecsapás is. A tolnai vármegyeszékhelyen Vári Viktória megszerezte a vezetést a hazaiaknak, de az első félóra leteltével Szil Tímea két góllal fordított. Marie Ayala Keeley a 62. percben állította be a 2-2-es végeredményt.

Diósgyőrben a hazaiak a szezonbeli első bajnoki találatát szerző Nagy Panna góljával előnybe kerültek a 25. percben. Ám a 71. percben, Somogyi Diána kiállítása miatt emberhátrányba kerültek, ezt pedig a szegediek kihasználták. Papp Szidónia nyolc perccel később kiegyenlítettek, 1-1.

Otthon tartotta a három pontot az MTK Budapest az Astra HFC-Üllő ellen. Már a 9. percben megszületett a meccs egyetlen gólja, a 18 éves Mészáros Cecília érte el.
A forduló hatodik mérkőzését már korábban lejátszották: Fehérvár FC–Soroksár SC 1-1.

Női NB I Simple Női Liga utolsó forduló

Az utolsó fordulót játsszák a hétvégén a Simple Női Liga csapatai. Korábban eldőlt már, melyik két csapat játszik a bajnoki döntőben, melyik kettő a 3. helyért, s az is, melyik kettő esik ki.

U17 női UEFA-torna: ezüstérmes a női U16-os válogatott

Gólcsúccsal zárult a Simple Női Liga alapszakasza

Gólrekordot hozott a Simple Női Liga 22. fordulója. Az alapszakasz utolsó mérkőzésein 35 gól esett, ez 5,8-as átlagnak felel meg. Ilyen magas gólátlag korábban nem akadt az idényben.

2024. május. 13., 14:44