Női NB II
Női NB II: tapad az éllovasra a Csepel
2024. április. 17., 16:29
Fotó: Facebook / Airnergy
Az NB II Nyugati csoportjában a Kizotti Csepel TC befogta pontszámban az éllovas PMFC-t, igaz, a pécsiek két mérkőzéssel is kevesebbet játszottak. A forduló legfölényesebb győzelmét épen a fővárosiak aratták, a Paks ellen tizenegy gólt szerezve.

A csepeliek 11 góljából Terdik Ivett és Kardosi Blanka is három-három góllal vette ki a részét. Nagyobb volt a lendület az első félidőben, akkor nyolc gól is esett, a folytatásra már „csak” három jutott (11-0).

Az Airnergy 9-0-ra nyert Martonvásáron, a Kriston SE ellen. Itt viszont a második félidőben játszott gólerősebben a győztes, az első 45 perc alatt csak három gól esett. A vendég zöld-fehérek közül a rutinos Bakos Nikolett játéka emelkedett ki, november tért vissza a pályára, azóta hat bajnokin nyolc gólt szerzett. A felét most, a hétvégén.

A Pápai ELC tízig meg sem állt a Kelen SC ellen. Nyolcan is gólt szereztek a győztesek közül, a csak egy félidőt játszó Fellner Zsófia és az 56. percben beálló Mohácsi Dóra kettőt-kettőt. Fellner Zsófia az első és a második gólját szerezte az NB II-ben.

A negyedik helyen álló Vasas Kubala Akadémia 5-0-ra nyert Ajkán. Turcsányi Vanda szerezte az első játékrész egyetlen gólját, majd ő még kettőt a másodikban is hozzátett, a további gólokat pedig Trunszka Laura és Wachter Johanna jegyezte. Utóbbi 15 éves, az első gólját érte el a felnőtt második osztályban.

Egyetlen döntetlent hozott a forduló, 1-1-re végzett a két szomszédvár, a Nagykanizsa és a ZTE. Szegedi Anita a 34. percben szerzett gólját a második félidő közepén egyenlítette ki a hazai kanizsaiak játékosa, Németh Panna.

Általános UEFA-mentorok népszerűsítették a női labdarúgást Telkiben

Első alkalommal rendezték meg Telkiben az UEFA kezdeményezésére a női labdarúgást népszerűsítő kétnapos workshopot a magyar női labdarúgásban dolgozó szakemberek számára.

Női NB I Kiütötte a Fradi a győri fiatalokat

Az olasz Serie A ragadójára – egy speciális ok miatt – az Internazionale edzője, Helenio Herrera az ifjúsági csapatát küldte a Juventus ellen 1961 áprilisában. A torinóiak 9:1-re nyertek… Alkalmasint ez a legjobb futballtörténelmi analógia arra, mi történt a Simple Női Liga 20. fordulójában. A sérülésektől sújtott, csütörtökön kupadöntőben szerepelt ETO FC az U19-es csapatával állt ki a Ferencváros elleni rangadóra.

Hírajánló

UEFA-tornára utazik a női U16-os válogatott

Női U16-os válogatottunk május elsején utazik Horvátországba, hogy összemérje tudását a görög, az izraeli és a horvát korosztályos-válogatottal az UEFA Development Tornán.

2024. április. 30., 21:22
UEFA-mentorok népszerűsítették a női labdarúgást Telkiben

2024. április. 30., 17:57
Kiütötte a Fradi a győri fiatalokat

2024. április. 29., 13:16
Az első és a második csatája következik a Simple Női Ligában

Alighanem az alapszakasz sorrendjét is eldönti az első és a második helyezett vasárnapi rangadója a női NB I-ben. Az FTC-Telekom egy ponttal jobban áll, mint ellenfele, a csütörtökön kupagyőzelmet ünneplő ETO FC Győr, ezért a döntetlennel is megőrzi a pozícióját.

2024. április. 26., 13:22