Női NB I
Simple Női Liga: Remekel idegenben a PMFC
2024. szeptember. 16., 17:09
Az FTC-Telekom és az ETO FC megőrizte hibátlan mérlegét a Simple Női Ligában. Először veszített pontokat a Viktória és a Puskás Akadémia. Továbbra is remekel a PMFC idegenben.

A forduló minden mérkőzése előtt gyászszünetet tartottak a múlt héten elhunyt, 28 szoros válogatott játékos, Gáspár (Juric) Cecília emlékére.

A három napra széthúzott forduló első győzelmét az előző idény ezüstérmese, az ETO FC aratta Szegeden. Ismét Kocsán Petra játéka emelkedett ki, mesterhármast szerzett. Még ennél is többet mond, hogy az eddigi négy fordulóból kettőben is legalább három gólt szerzett, minden eddigi ellenféllel szemben a kapuba talált. Az ETO eddigi tizenkét góljából egyedül ő kilencet szerzett. A Szent Gellért Fórumban mesterhármasig jutott. A KÉSZ-St. Mihály az első fordulóban nyert Kispesten, de azóta nem szerzett pontot.

Az FTC-Telekom simán, 4-0-ra verte a Soroksárt. Az első fordulóban Csigi Eszter és (tizenegyesből) Leyla McFarland, a másodikban kétszer Nagy Vanessza szerzett gólt. A duplázó, egyébként szombathelyi születésű csatár az előző idényt éppen a Soroksárban töltötte. Az amerikai McFarland az eddigi három Simple Női Liga-meccsén két gólt szerzett.
Nagyszerű mérkőzést játszott Szekszárdon a helyi csapat és a Diósgyőr. A vendégek szereztek vezetést Anasztaszja Mihal góljával, de a sárga-feketék fordítottak, Vári Viktória és Nagy-Cseke Vivien révén. Miután a DVTK emberhátrányba került az 57. percben Madarász Laura kiállítása miatt, úgy tűnt, a szekszárdiak otthon tartják a három pontot. Nem sikerült, Bartalis Barbara öngóljával döntetlen lett a vége.

A Simple Női Ligában nem gyakori eredmény a 0-0 – Szombathelyen ellenben így végzett a Viktória és a Bp. Honvéd. Az első félidőben az újonc, a másodikban a hazai csapat játszott jobban, így az eredmény igazságos. A mérkőzés legnagyobb helyzete az eddigi fordulókban is jó formában játszó Kiss-Lantos Hanna előtt adódott, lövését azonban a 2022–2023-as idényben a Viktóriában védő Schildkraut Fruzsina lábbal hárította. Markó Edina csapata továbbra is kapott gól nélkül áll.

A forduló rangadóján, az előző idény harmadik és negyedik helyezettjének meccsén az MTK Budapest Bokor Blanka a 20. percben szerzett góljával győzte le a Puskás Akadémia csapatát. A mérkőzés szoros volt, de az eredmény abból a szempontból semmiképpen sem meglepetés, hogy a 2023–2024-rs idényben az MTK négyből négyszer győzte le a Puskás Akadémiát, igaz, egyszer csak tizenegyespárbajban.

Különösen a második félidőben remekül játszva értékes győzelmet aratott a PMFC az Astra otthonában. A pécsiek másodszor játszottak vendégként, Szegeden három, Üllőn négy góllal nyertek, eddigi nyolc szerzett góljuknál csak az előző idény első három helyezettjének van több.

Általános Disney-varázs az MLSZ székházában

Disney meséken keresztül tanultak az oktatók a foglalkozásvezető-képzésen, annak érdekében, hogy a jövőben még több gyermekkel tudják megszerettetni a sportágat.

Általános Az MTK és a Puskás Akadémia játssza a 4. forduló rangadóját

Kivételesen több mint 72 órán keresztül a Simple Női Liga hétvégi programja. A 4. forduló pénteken, 13 órakor kezdődik Szegeden és vasárnap este fél hét körül fejeződik be, Üllőn.

Disney-varázs az MLSZ székházában

2024. szeptember. 16., 10:10
Az MTK és a Puskás Akadémia játssza a 4. forduló rangadóját

2024. szeptember. 13., 11:11
Élen az ETO és a PAFC, a Honvéd és az MTK is három helyet javított

Az ETO és a Puskás Akadémia egyaránt egygólos győzelemmel őrizte meg százszázalékos mérlegét a Simple Női Ligában. Mind a két csapat kilencpontos.

2024. szeptember. 09., 15:43