Tizennégy góllal kezdte a Sori a szezont
2022. augusztus. 29., 09:18
Fölényes győzelemmel rajtolt a Soroksár SC (a kép illusztráció)
Fotó: Jánosi Zsolt/archív
A hétvégén megkezdődött Női NB II első fordulójában a Soroksár SC lőtte a legtöbb gólt, tizennégyet. Dukon Béla csapata az újonc Budapest Honvéd elleni mérkőzéssel kezdte meg menetelését a feljutás felé. Szoros találkozón, idegenben tudott nyerni a DVSC-DEAC. A Nyugati csoportban a Budaörs nyerte a „forduló rangadóját”, a Zalaegerszeg pedig Nyúlon nyújtotta be igényét a dobogóra, a majdani NB I-es tagságért folyó harcra.

Groupama Aréna

A Keleti csoportban a BVSC-Zugló visszalépése miatt csonkává vált a mezőny, a még a visszalépés előtt kisorsolt bajnokságban csak négy párban léptek pályára a csapatok. A Soroksár SC – a már az 1. percben betaláló, egyébként négy gólt szerző Molnár Adelina vezérletével – 14–0-ra nyert Nikandish Hossein csapata, az újonc Budapest Honvéd ellen, igaz a mérkőzés krónikájához hozzátartozik az is, hogy a kispestiek öt gólt kaptak a 87. perc után, sőt ebben a periódusban két játékosukat is kiállította Tóth Kitti játékvezető.

Szép győzelmet (6–1) aratott a Vasas Akadémia az Eger SE ellen (itt a nyáron Nagykátáról érkezett Halmi Petra dupláját kell kiemelni), és magabiztosan nyert (5–1) a feljutásra esélyesek között számon tartott Nyíregyháza Spartacus a Monort fogadva. A Szpari öt gólját az „NB I-es (szintű) csatárpár”, Szerb Katalin (3) és Víg Klaudia (2) lőtte.

A csoport első fordulójának legszorosabb mérkőzését Kazincbarcikán játszotta a KSC és a DVSC-DEAC. A két csapat augusztusban a kupában is találkozott, akkor – szintén Barcikán – Tirpák Zsanették már 3–0-ra vezettek, onnan fordított a Loki. Most az első gólt – Pintye Vivien révén – a vendégek szerezték, ám Tirpák Zsanett szinte azonnal válaszolt. A győztes találatot Jakus Lili vitte be, a 83. percben.

Sorsolás
ZTE Aréna

A Nyugati csoport nyitányán, Csepelen, két olyan gárda csapott össze, amelyet legalább dobogóesélyesként emlegethetünk. A Csepel FC és a Budaörs is összecsapott a kupában, akkor Horváth Ferenc csapata nyert, amely most is jobban kezdett: Kardosi Blanka révén, egy talán hárítható góllal, már a 6. percben előnyhöz jutott a Budaörs. Kajdy Janka a fordulás előtt rúgott rá még egyet, a második félidőben – bár a vendégek bátran cseréltek – ha erősíteni is tudott a Csepel, a vendégek győzelme nem forgott veszélyben – sőt, a lefújás előtt még növelték is a különbséget.

Magabiztosan nyert Nyúlon a Zalaegerszegi TE. A vendég kék-fehérek – sőt a forduló! – legeredményesebb játékosa a rutinos Harsányi Andrea lett, aki öt gólt szerzett. Az egykori válogatott kerettag középpályás mellett a Szombathelyről indult, duplázó Pupos Veronikát és az ADA Novából érkezett, szintén két gólt szerző Vitusz Nikolettát kell kiemelni.

A kupában is versenyben levő Azul Verde (azaz, a Metis) Vojnity Nóra triplájával, 7–0-ra nyert a formálódó Pécsi VSK ellen, míg Nagykanizsán a házigazda nyerte meg (6–0) az újoncok csatáját. Ezen a mérkőzésen Szollár Bernadett szerzett három gólt.

U17 női UEFA-torna: ezüstérmes a női U16-os válogatott

Női NB II Mészáros Dorina győztes gólt szerzett

Simple Női Liga utolsó forduló

Az utolsó fordulót játsszák a hétvégén a Simple Női Liga csapatai. Korábban eldőlt már, melyik két csapat játszik a bajnoki döntőben, melyik kettő a 3. helyért, s az is, melyik kettő esik ki.

2024. május. 10., 12:35