Női NB I
Továbbra is hibátlan teljesítménnyel száguld az ősz rangadója felé az FTC-Telekom és az ETO FC Győr
2023. október. 09., 12:24
Még nagyobb is lehetett volna a meglepetés Üllőn, Lovász Emma a 93. percben mentett meg egy pontot az Astrának
A női élvonal 6. fordulójában nagy gólkülönbségű győzelmet aratott az eddig hibátlan címvédő és a győri csapat is, de magabiztosan tudott nyerni az MTK Budapest és a Puskás Akadémia is. A forduló meglepetést a Szekszárd WFA üllői pontszerzése jelentette, váratlanul nagy különbségű győzelemmel szerezte meg a három pontot Budaörsön a Soroksár.

A forduló pénteken a Puskás Akadémia és a Haladás Viktória szombathelyi összecsapásával kezdődött. Nagy lendülettel kezdtek a vendégek, a szünetig, Tóth Zsóka, Palakovics Laura és Minea Grönberg egy-egy góljával tekintélyes előnybe kerültek. A másik félidőben Kis Anita szépített (1-3).

Az FTC-Telekom esélyesként utazott Székesfehérvárra, Albert Flórián vezetőedző csapata úgy nyert 7-0-ra, hogy minden gólját más játékos szerezte. Sorrendben: Csányi Diána, Alesia García, Diószegi Fanni, Ebony Madrid, Vincze Borbála, Fenyvesi Evelin és Gődér Brigitta. A zöld-fehéreknek ez volt a második hétgólos sikere a bajnoki sorozatban, az első fordulóban a DVTK-t is 7-0-ra verték meg.

Magabiztos, kapott gól nélküli győzelmet aratott a Dörnyei Balázs által irányított ETO FC Győr Szegeden, a Szent-Gellért Fórumban. A végeredmény már 26 perc alatt kialakult, a gólokat Vachter Fanni, Anđela Frajtović és a duplázó Kocsán Petra szerezték.

Az MTK ezúttal is ráijesztett picit a szurkolóira, miután az 52. percig nem láttak gólt a Sándor Károly Sportakadémiára kilátogató nézők. Ekkor azonban a kék-fehérek házi gólkirálya, a góllövőlistán már nyolc gólnál járó Siklér Kinga duplázott, majd Bokor Blanka állította be a végeredményt. Az MTK ilyen különbséggel is megérdemelten nyert és tartja a lépést az élmezőnnyel.

Kós Petra góljával még az első félidőben előnybe került az Astra Üllőn, a Szekszárd ellen, a vendégek Marie Ayala Keeley első találatával a fordulás után gyorsan kiegyenlítettek. Az amerikai légiós a 80. percben a vezetést is megszerezte a sárga-feketéknek, de Lovász Emma a 93. percben esett góljának tulajdoníthatóan elmaradt a még nagyobb meglepetés.

Az újonc, eddig még pont nélkül álló Budaörs SC számára lassan már csak egy-egy győzelem lehet alkalmas arra, hogy lépni tudjon a bennmaradás felé. Ez nem az a mérkőzés volt, amelyen elindul felfelé, az egykori MTK-s Váradi Ráhel a 13. percben előnyhöz juttatta a vendégeket, majd Molnár Adelina közvetlenül a félidő vége előtt növelte Dukon Béla csapatának az előnyét. A második játékrész elején a múlt héten Szombathelyről átigazolt Nagy Vanessza növelte háromgólosra a különbséget, majd a 61. percben újabb góllal állította be a végeredményt.

Női NB I Simple Női Liga utolsó forduló

Az utolsó fordulót játsszák a hétvégén a Simple Női Liga csapatai. Korábban eldőlt már, melyik két csapat játszik a bajnoki döntőben, melyik kettő a 3. helyért, s az is, melyik kettő esik ki.

U17 női UEFA-torna: ezüstérmes a női U16-os válogatott

Gólcsúccsal zárult a Simple Női Liga alapszakasza

Gólrekordot hozott a Simple Női Liga 22. fordulója. Az alapszakasz utolsó mérkőzésein 35 gól esett, ez 5,8-as átlagnak felel meg. Ilyen magas gólátlag korábban nem akadt az idényben.

2024. május. 13., 14:44