Női NB II
Továbbra is kapott gól nélkül menetel a Budaörs SC
2022. október. 03., 07:50
A Budaörsi SC jobb mint 6–0-ás átlaggal abszolválta eddig lejátszott bajnoki mérkőzéseit
Fotó: Jánosi Zsolt / archív
Mindhárom csapat – a Soroksár SC, a Nyíregyháza Spartacus és a Budaörsi SC – amely százszázalékos mérleggel várta a Női NB II hétvégi fordulóját, megőrizte hibátlan mérlegét. Hazai győzelemmel tartja a lépést a Keleti csoport élmezőnyével az FC Hatvan, míg Nyugaton az Azul Verde (Metis) halad a legkisebb követési távolsággal a budaörsiek mögött.

Debreceni Nagyerdei Stadion

A Keleti csoport listavezetői közül mindkét gárda begyűjtötte ebben a fordulóban is a három pontot. A hétvége nyitányaként a Soroksár SC Kazincbarcikán győzött – Molnár Adelina, Győrik Alexandra és Miszlai Jázmin góljainak köszönhetően – 3–0-ra, a Nyíregyháza Spartacus pedig Egerből vitte haza a pontokat. A Szpari 3–1-es győzelme Németh Kamilla és Lakatos Szabina találatával, Nagy Zita balszerencsés öngóljával, illetve Bukta Nikolett góljával alakult ki. Az eredmények is mutatják, hogy szoros, mondhatni a vártnál sokkal szorosabb mérkőzéseket játszottak a liga eminensei, de még inkább ezt látjuk, ha a találkozók alakulására is figyelünk. Kazincbarcikán a 65. percig 0–0-át mutatott az eredményjelző, a Sori az utolsó szűk félórában kerekedett felül, míg Egerben Németh Kamilla gyors góljára Lakatos Szabina a 68. percben duplázott rá, ám Bukta Nikolett a 85. percben visszaállította az egygólos „bármi lehet” különbséget. A három perccel későbbi öngól azután eldöntötte a mérkőzést.

Szépen, csendesen gyűjtögeti a pontokat az FC Hatvan, amely a Monor elleni, 2–1-es sikerrel ott tudott maradni a két, robogó éllovas nyakában. Szabados György csapatában az első félidő hajrájában Krizsán Boglárka, majd Tóth Anna volt eredményes, a második félidőben a monoriak a nagyon fiatal Borsó Kriszta révén szépítettek.

Hazai pályán veszített újabb pontokat a DVSC-DEAC – a nyár elején még NB I-es osztályozót vívó csapat alkalmasint végérvényesen kiszállt a feljutásért vívott versenyből. A Gyulai Amazonok elleni, fordulatos találkozón Sovány Dorina találatával a vendégek vezettek, majd a Loki két nyári igazolása, a nyíregyházai Szűcs Éva és a balmazújvárosi Jakab Emília góljaival fordított. A 2–2-es végeredményt a tizenöt esztendős Pribék Andrea állította be, a 73. percben.

Sorsolás
ZTE Aréna

A Budaörsi SC, a Nyugati csoport listavezetője annál az FC Nagykanizsánál vendégeskedett, amely – újoncként – négy győzelemmel kezdte a bajnokságot. A szoros első félidő közepén Kardosi Blanka találata juttatta előnyhöz a vendégeket, de ebben a játékrészben több gól már nem esett, egygólos különbséggel mentek az öltözőbe a csapatok. A második játékrészben viszont lényegesen eredményesebben futballozott a Budaörsi SC, Koch Fruzsina, Turcsek Nóra, Kajdy Janka, Sitku Zsuzsanna (2) és Kecskeméti Vivien is gólt lőtt, kialakítva a 7–0-s végeredményt. Érdekesség, hogy a zöld-feketék hét góljának több mint a felét, négyet, olyan játékos lőtte, aki a 60. perc után csereként lépett pályára. Sárosi Csilláék ezzel 6 mérkőzéssel a lábukban, 18 ponttal állnak a tabella élén és a gólkülönbségük is imponáló, 37–0 – azaz, Csapó Zoé vára továbbra is bevehetetlen.

A Csepel SC Pakson győzött 5–0-ra. A hazai csapathoz hasonlóan Tolna megyei Folk Zsuzsanna már az 1. percben előnyhöz juttatta a vendégeket, majd még ebben a félidőben Simoncini Paola is gólt lőtt. A második játékrészben Helly Annamária mesterhármasa állította be a végeredményt.

Megszerezte első NB-s bajnoki pontját a Nyúl SC! A zöld fehérek – a rutinos Újvári Krisztina vezérletével – Ajkán játszottak 3–3-as döntetlent. Kevés hiányzott a még nagyobb bravúrhoz, a hazai csapatban duplázó Hannig Viktória a 92. percben egyenlített.

Vasárnap a Zalaegerszegi TE a PVSK elleni idegenbeli, 7–0-ás sikerével biztosította helyét a dobogóért harcolók között (Grubits Daniella és Vitusz Nikoletta duplázott), a Pénzügyőr SE Terdik Ivett mesterhármasával nyert a pápai lányok ellen (3–0), az Azul Verde (Metis) pedig az almásfüzitői ASC ellen nyert 5–1-re - ezen a találkozón Vojnity Nóra rúgott három gólt.

U17 női UEFA-torna: ezüstérmes a női U16-os válogatott

Női NB II Mészáros Dorina győztes gólt szerzett

Simple Női Liga utolsó forduló

Az utolsó fordulót játsszák a hétvégén a Simple Női Liga csapatai. Korábban eldőlt már, melyik két csapat játszik a bajnoki döntőben, melyik kettő a 3. helyért, s az is, melyik kettő esik ki.

2024. május. 10., 12:35