Női NB II
Tőzsér Virág az utolsó percben döntött
2024. április. 11., 13:54
Facebook / Kolorcity Kazincbarcika
Az Eger 13-0, az Újpest 12-0-ra nyert az NB II Keleti csoportjának hétvégi fordulójában.

Az egriek Somoskőújfaluban, az SKSE Women ellen győztek kiütéssel, Pintér Petra négy, Jakab Zsófia három gólt szerzett. Gyöngy Gréta és Víg Klaudia két-két, Nagy Vívien egy gólt „tett” a közösbe.

Az Újpest két hatgólos félidőt produkált a Szolnoki MÁV ellen. Katona Vanda és Szalontai Gréta is négy-négy gólt ért el, Kiss Fanni hármat. A „maradék” egy Fazekas Vivien nevéhez fűződött.

A Lőrinci Kitartás 3-1-re verte Zuglóban, a Tatai úton a BVSC-t, Vojnity Nóra és Jakab Kakuszi Adrienn találata, úgy tűnt, már az első húsz percben eldöntötte a mérkőzést. A hazaiak Mirzai Hanya góljával a 85. percben szépítettek, hirtelen izgalmassá vált a hajrá, de Domján Boglárka a 90. percben lezárta meccset.

Ugyancsak vendégként nyert az FC Hatvan, amely Jánoshalmán 5-2-re nyert az Arany Bácska Egyesület ellen. Az utolsó negyedóráig kifejezetten fordulatos, izgalmas volt a mérkőzés, bár mindig a vendégek kerültek előnybe. Garabecz Veronika (0-1), Patocskai Rita (1-1), Sass Viktória (1-2), Stibrik Adél (2-2), majd újra Sass szerzett gólt. Négy percen át volt 2-3, utána Bagó Dóra és Sass harmadik gólja magabiztossá tette a hatvaniak sikerét.

A legszorosabb mérkőzést a Gyulai Amazonok csapata és a Kolorcity Kazincbarcika játszotta, a Grosics Akadémián. Nagy Katalin az első félidőben rúgott vezető gólját Tőzsér Virág kiegyenlítette a 48. percben, majd ugyanő szerezte a győztes gólt, a 90.-ben.

A Nyíregyháza–Bp. Honvéd-mérkőzést április 24-én játsszák.

Női NB I Az első és a második csatája következik a Simple Női Ligában

Alighanem az alapszakasz sorrendjét is eldönti az első és a második helyezett vasárnapi rangadója a női NB I-ben. Az FTC-Telekom egy ponttal jobban áll, mint ellenfele, a csütörtökön kupagyőzelmet ünneplő ETO FC Győr, ezért a döntetlennel is megőrzi a pozícióját.

Általános Simple Női Kupa: sorozatban harmadszor aranyérmes az ETO

A győriek kiélezett, küzdelmes mérkőzésen győzték le az MTK Budapest együttesét a Simple Női Kupa döntőjében az Új Hidegkuti Nándor Stadionban. A rendes játékidő 1-1-es döntetlent hozott, majd a tizenegyespárbajban 3-2-re diadalmaskodott a zöld-fehér együttes.

Kiütötte a Fradi a győri fiatalokat

Az olasz Serie A ragadójára – egy speciális ok miatt – az Internazionale edzője, Helenio Herrera az ifjúsági csapatát küldte a Juventus ellen 1961 áprilisában. A torinóiak 9:1-re nyertek… Alkalmasint ez a legjobb futballtörténelmi analógia arra, mi történt a Simple Női Liga 20. fordulójában. A sérülésektől sújtott, csütörtökön kupadöntőben szerepelt ETO FC az U19-es csapatával állt ki a Ferencváros elleni rangadóra.

2024. április. 29., 13:16
Az első és a második csatája következik a Simple Női Ligában

2024. április. 26., 13:22
Simple Női Kupa: sorozatban harmadszor aranyérmes az ETO

2024. április. 25., 22:44
Női U16: gól nélküli döntetlen a németek ellen

Női U16-os válogatottunk gól nélküli döntetlent játszott az U15-ös német válogatott ellen a két csapat szerdai felkészülési mérkőzésén Telkiben. Rácz Zsófia együttese az összecsapással a május elején sorra kerülő horvátországi UEFA Development Tornára hangolt.

2024. április. 24., 20:29