Újabb rangadót nyert meg a Szekszárdi UFC
2021. szeptember. 13., 13:02
Újoncként, az NB I felé menetel a szekszárdi csapat
Fotó: Szekszárdi UFC/via facebook
A Női NB II 3. fordulójában a Keleti csoportban újabb győzelemmel menetel célja felé a DVSC-DEAC és a St. Mihály FC, a csoport erősségei közül az Újpest és a Nyíregyháza Spartacus viszont nem lépett pályára. Nyugaton újabb rangadót nyert meg a Szekszárdi UFC, a MOL Fehérvár FC pedig ismét győzelme különbségével tűnt ki. Győzött a Kelen SC és a Csepel SC is, utóbbi egyelőre százszázalékos.

A Keleti csoportban az FC Hatvan nyírbátori mérkőzése nyitotta a fordulót. Szabados György csapata a triplázó Csutoros Réka, valamint a két gólt szerző Janik Vivien vezérletével (rajtuk kívül Hajdú Debra és Wittner Noémi lőtt még gólt) 7–0-ra győzött. A sárga-kéket két forduló után, 6 ponttal, 12-1-es gólkülönbséggel állnak, de nem kell túl nagy bátorság kijelenteni – a java, a neheze majd csak most következik.

Aki először csak az eredményt látta, hogy a Nyírség NSC 16–0-ra győzött a Cigánd ellen, biztos lehetett benne, hogy Szűcs Éva nagyon sok gólt rúgott. Ez a „nagyon sok” ezúttal nyolc, éppen a gólok fele, de mellette Lakatos Szabina és Bálint Regina is triplázott.

Magabiztos sikert aratott a DVSC-DEAC, amely az erős középcsapatnak számító Kazincbarcikát fogadva győzött 3–1-re. A szünetben még döntetlenre álltak a csapatok, de a második játékrész elején Kota Szabina és Jakus Lili góljai három perc alatt eldöntötték a mérkőzést.

A csoport legjobb színvonalú találkozóját ezen a héten Nagykátán játszották, ahol a St. Mihály FC vendégeskedett. Dorner Dóra góljának köszönhetően, a szünetben még a jól játszó Nagykáta-Astra vezetett, a fordulás után azonban a szegediek erdélyi játékosai eldöntötték a mérkőzést: a duplájával a góllövőlista élére is álló Papp Szidónia két, Denisa Marcea egy gólt szerzett. A Korcsogh Orsolya által irányított hazaiak a 84. percben tizenegyest is hibáztak, de a büntető valószínűleg csak a szépítésre kínált esélyt.

Magabiztos győzelmet aratott a Szolnoki MÁV UFC az újonc Eger SE vendégeként (1–3), elmaradt a Bodon Péter FC és a Nyíregyháza Spartacus összecsapása, az Újpest FC–Monor rangadót pedig október 28-ra halasztották.

Kecskeméti Széktói Stadion

A Nyugati csoportról szóló beszámolót a MOL Fehérvár FC győzelmével érdemes kezdeni, és nem csak azért, mert ezt a találkozót játszották a legkorábban. A fehérvári lányok a Pápai ELC elleni találkozón 16 gólos ajándékkal kedveskedtek Gajdóczi Tibornak, a születésnapját ünneplő vezetőedzőnek. A Vidi 9 pontot szerzett az eddigi három meccsén, ilyet más is „tud”, imponáló viszont a 32–0-s gólkülönbség. Ezúttal Rajzinger Dóra (5), Pécsi Dóra (4) és Földvári Fanni (3) bizonyult a legeredményesebbnek, illetve Fanni is gondoskodott arról, hogy a pályafutásukat a Viktóriában kezdő Rajzinger-lányok közül mindkettő ott legyen a gólszerzők között.

Budaörsön, rangadón vendégeskedett a Szekszárdi UFC. Érdemes újfent kiemelt, hogy a hazai klub menedzsmentje nem, hogy NB I-es, de nemzetközi szintű feltételeket biztosít a csapatának és ennek természetesen Kajdy Jankáékon kívül a vendégcsapatok is haszonélvezői. A Tolna megyeiek jól kezdtek, Acsádi Petra, Kovács Zsófia és Vári Viki góljaival a szünetre háromgólos előnyt szereztek. A második félidőnek voltak olyan periódusai, amikor viszont a Budaörs játszott jobban, de a zöld-feketék csak szépíteni tudtak (1–3), a 61. percben, Kajdy Janka révén.

Gólgazdag mérkőzésen győzte le 6–3-ra a Kelen SC a Vasas Kubala Akadémiát. A szünetig, 2–2-ig jól tartotta magát a Vasas, a fordulás után azonban a hazaiak játéka eredményesebbnek bizonyult.

A Budapesten, az Airnergy vendégeként aratott szép győzelemmel (3–1) jelezte újfent az ADA Nova SE, hogy a középmezőnybe, pontosabban a mezőny első harmadába pozícionálja magát. A Másik zalai csapat, a ZTE viszont kikapott, a továbbra is százszázalékos Csepel SC Helly Panni és Simoncini Paola góljaival győzte le 2–0-ra az egerszegieket.

Elmaradt az Ajka és a BVSC mérkőzése – a három pontot a Veszprém megyeiek kapták – miután a találkozó vasárnapi időpontja a zuglóiak számára a játékosok munkahelyi kötelezettségei miatt nem volt „játékra alkalmas”, az általuk felajánlott, főként hétközi terminusok közül pedig az ajkaiak nem találtak számukra elfogadhatót.

Sorsolás

Női NB I Simple Női Liga utolsó forduló

Az utolsó fordulót játsszák a hétvégén a Simple Női Liga csapatai. Korábban eldőlt már, melyik két csapat játszik a bajnoki döntőben, melyik kettő a 3. helyért, s az is, melyik kettő esik ki.

U17 női UEFA-torna: ezüstérmes a női U16-os válogatott

Női U16-os válogatottunk második helyezést ért el a horvátországi UEFA Development Tornán, ugyanis két győztes mérkőzés után 2-1-es vereséget szenvedett a házigazdák elleni zárómérkőzésen.

Hírajánló

Gólcsúccsal zárult a Simple Női Liga alapszakasza

Gólrekordot hozott a Simple Női Liga 22. fordulója. Az alapszakasz utolsó mérkőzésein 35 gól esett, ez 5,8-as átlagnak felel meg. Ilyen magas gólátlag korábban nem akadt az idényben.

2024. május. 13., 14:44
Simple Női Liga utolsó forduló

2024. május. 10., 12:35
UEFA-torna: ezüstérmes a női U16-os válogatott

2024. május. 07., 17:08
Mészáros Dorina győztes gólt szerzett

Mérkőzés nélkül szerzett három pontot a Bp. Honvéd a hétvégén. Nem csökkent a távolság a kispestiek és a tízgólos győzelmet arató újpestiek között.

2024. május. 06., 15:04