Csiszár Heni góljával győzött az Inter
2022. január. 24., 10:26
Fördős Beatrix is jól játszott, nagy küzdelmet vívott az Inter támadóival
Fotó: Inter.it
Bár a magyar Simple Női Liga hosszú, téli álmot alszik, Európa több olyan országában, amelyet ősszel is követtünk, újra bajnoki mérkőzéseken pattog a labda.

Olaszország kívánkozik az élre, a női Serie A hétvégi fordulójában összecsapott az a két csapat – a Lazio és az Inter – amelynek magyar játékosa is van. A legfontosabb hír, hogy Fördős Beatrix (Lazio) és Csiszár Henrietta (Inter) egyaránt végig a pályán volt, sőt válogatottunk csapatkapitánya főszereplővé is vált a római találkozón.

Bár előzetesen – még Rómában is – az Inter számított sokkal esélyesebbnek, a hazaiak kezdték jobban a találkozót és a télen érkezett Giulia Ferrandi 11-esével, az első negyedóra vége előtt előnyt szereztek. Az Inter – szintén 11-esből, Tatiana Bonetti révén – egyenlített, majd a folytatásban sokáig nem billent el a mérleg nyelve, a Lazio jól tartotta magát. Levegőben lógott a meglepetés, de Csiszár Heni a 87. percben (!) gólt szerzett, tulajdonképpen eldöntve ezzel a találkozót. (A hajrában, a 94. percben, Bonetti újabb gólja állította be a 3–1-es végeredményt, győzött a vendégcsapat.)

Az Inter, amelynek álma a Női Bajnokok Ligája-rajtot jelentő második hely megszerzése, egyébként nem kezdte jól az évet, Milánóban játszott döntetlent a Lazióhoz hasonlóan kiesőhelyen álló Napoli ellen (1–1). Csiszár Heniék a második tavaszi, a 13. forduló után az 5-ek, ötpontos hátrányban a második helyezett AS Roma és a harmadik Sassuolo mögött.

Női NB II Turcsányi Vanda kilenc gólt szerzett

A Bp. Honvéd fölényes győzelmet aratott legnagyobb riválisa, az Újpest ellen a női NB II Keleti csoportjának rangadóján. Ezzel az élre állt. A Nyugati csoportban megerősítette első helyét a PMFC.

U19 női Rácz Zsófia veszi át a női U19-es válogatott irányítását

A női U19-es válogatott a hazai rendezésű Európa-bajnoki selejtezőn már a női A-válogatott korábbi pályaedzője, Rácz Zsófia vezetésével szerepel majd.

Hírajánló

Sokat nyerhet a Soroksár a Budaörs ellen

Szombaton rendezik a 17. forduló mind a hat mérkőzését a Simple Női Ligában. A listavezető FTC-Telekom a Fehérvár FC-t, a tavasszal még százszázalékos ETO FC a KÉSZ-St. Mihály-Szegedet fogadja.

2024. március. 29., 13:32
Turcsányi Vanda kilenc gólt szerzett

2024. március. 27., 13:37
Rácz Zsófia veszi át a női U19-es válogatott irányítását

2024. március. 25., 16:57
Női Eb-selejtező: Szarvas Alexandra kihirdette első női A-válogatott keretét

Az újonnan kinevezett női szövetségi kapitány, Szarvas Alexandra rendhagyó módon 26 játékost – köztük egy újoncot és egy visszatérőt - hívott meg a jövő hétfőn kezdődő edzőtáborra, melyen az április 5-én és 9-én sorra kerülő Eb-selejtező mérkőzésekre készül a női magyar válogatott.

2024. március. 25., 13:03