A Ferencváros éppen tíz évvel ezelőtt, a 2011-2012-es bajnoki évben indított először saját női csapatot az MLSZ versenyrendszerében. Akkor ez még „csak” egy U17-es gárda volt a létező, Hevesi Tamás által létrehozott FTC/BNLC (Belvárosi Női Labdarúgó Club) mellett, jogi értelemben azonban attól teljesen függetlenül.
A projekt megálmodója az a Dörnyei Balázs volt, aki éppen tegnap, május 5-én történelmi sikerre vezette a felnőtt csapatot: zsinórban hatodszor is megnyerte a Női Magyar Kupát, ami korábban egyetlen klubnak sem sikerült.
A rossz gyep már csak nosztalgia
Ha bárkit megkérdeznénk az akkori főszereplők közül, mire emlékszik a tíz évvel ezelőtti rajt kapcsán, két mondatot szinte mindenki mondana. Az egyik, hogy sikerült nagyon tehetséges fiatalokat összegyűjteni, egyre több, a vidéki fiú futballból felkerült játékos erősítette a Fradit. A másik viszont, hogy – különösen a jelenhez, de talán a vetélytársakhoz képest is – rettenetesen mostoha körülmények között, „a büfé előtti füvön” edzettek a lányok.
A 2011-2012-es leány U17-es bajnokságot nagy fölénnyel, a második helyezett, szintén remek játékosokkal rendelkező MTK-t 12 ponttal megelőzve nyerte meg a Fradi.
Ez alapot adott arra, hogy Dörnyei Balázsék a következő szezont már az NB II-ben kezdjék, azzal a nem is titkolt céllal, hogy a másodosztályra csak átszállójegyet váltsanak. Az akkori csapát ma is meágllná a helyét a bajnoki döntben is: Németh – Mosdóczi, Tóth B., Szabó Viktória, Szabó Dorka – Horváth Boglárka (Horváth Zsófia), Fenyvesi, Bognár, Diószegi – Kaján, Zeller.
2013 nyarán pedig már első NB I-es mérkőzését játszotta a fiatal együttes. A Ferencváros fiataljai bejutottak a bajnokság, a Jet-Sol Liga felsőházába, majd az új lebonyolítási rendben, a Viktória Trend-Optika FC-t kétszer legyőzve, bronzérmesek lettek. Ráadásul Fenyvesi Evelinék bejutottak a Női Magyar Kupa döntőjébe.
A következő, a 2014-2015-es bajnokságban szerezte meg első bajnoki aranyérmét a Fradi, valamint a Női Magyar Kupa döntőjét is a zöld-fehérek nyerték meg.
Dörnyei Balázs és csapata 2015-ön kívül 2016-ban, majd 2019-ben is bajnok lett (a tavalyi, a 2019-2020-as szezonban a Női Bajnokok Ligája kvalifikációs párbajában győzött), valamint megnyerte a Női Magyar Kupa valamennyi befejezett kiírását. A 25 éves kupában elért hatodik győzelmével, szerdán, a magyar női futball csúcstartója lett.
2014 nyara óta átalakult, a nemzetközi szereplés igényeihez idomult a keret is. Az ide igazoló légiósokkal és a legutóbbi szűk évtizedben felnevelt magyar válogatott játékosokkal, az FTC-Telekom célja egyértelműen a sikeres nemzetközi szereplés elérése, hiszen magyar csapat legutóbb 2014 őszén szerepelt a Bajnokok Ligája főtábláján.
Mintegy 250 kislány részvételével rendezte meg a Magyar Labdarúgó Szövetség a női labdarúgás napját a telki edzőközpontban.
A St. Pölten csapatának honlapja szerint az osztrák BL-induló már négy új játékossal megerősítette keretét az új idényre. Szerepel köztük a válogatott Nagy Fanni is, aki az előző idényben bajnoki ezüstérmes és Simple Női Kupa-győztes lett az ETO tagjaként.
Franciaország és Spanyolország válogatottja játssza a finálét a női U19-es Európa-bajnokságon, a döntőnek pedig Bizderi Nikolett játékvezető asszisztens révén magyar résztvevője is lesz.
Mintegy 250 kislány részvételével rendezte meg a Magyar Labdarúgó Szövetség a női labdarúgás napját a telki edzőközpontban.
A St. Pölten csapatának honlapja szerint az osztrák BL-induló már négy új játékossal megerősítette keretét az új idényre. Szerepel köztük a válogatott Nagy Fanni is, aki az előző idényben bajnoki ezüstérmes és Simple Női Kupa-győztes lett az ETO tagjaként.
Női válogatott játékosaink kimagasló egyéni teljesítményeket nyújtottak a 2024–2025-ös idényben: Csiszár Henrietta az Internazionale csapatkapitányaként eljutott együttesével a Bajnokok Ligája selejtezőjébe, a klub tagja Fördős Beatrix is. Németh Hanna és Pápai Emőke 45 000 néző előtt játszott Német Kupa-döntőt.