Nemzetközi
A lengyel bajnok ellen kezd az FTC-Telekom a Női Bajnokok Ligájában
2021. július. 02., 14:33
Az UEFA elkészítette a Női Bajnokok Ligája 2021-2022-es kiírása selejtezőinek sorsolását. Az FTC-Telekom a „Bajnoki ág” egyetlen háromcsapatos csoportjába került: a lengyel bajnok Czarni Sosnowiec ellen játszik majd a kvartett „elődöntőjében”, továbbjutása esetén pedig az albán FKK Vllaznia ellen kerülhet be a 2. fordulóba.

Az új rendszerű Női Bajnokok Ligája első fordulójában az összesorsolt négy (az FTC-Telekom esetében három) csapat egy helyszínen, mini-tornán választja ki a továbbjutót. A számunkra legérdekesebb, 11. csoportban az első játéknapon a Vllaznia erőnyerő lesz, az FTC-Telekom pedig a lengyel csapattal harcol a „túlélésért”. A párharc győztese játszik majd az albánokkal, a továbbjutásért.

A mini-torna két fordulójára augusztus 18-án és 21-én kerül sor, később kijelölendő helyszínen.

A Kolejowy Klub Sportowy Czarni Sosnowiec (azaz, a Czarni Sosnowiec-i Vasutas Sport Klub) női szakága 1974 óta működik. A fehér-piros-kék gárda Lengyelország legeredményesebb női klubjának számít, de friss sikere tulajdonképpen olyan, mintha a László Kórház SC nyerte volna a legutóbbi magyar bajnokságot.

A „Vasutas” 2002 óta nem számított már a legjobbak közé, a Női Ekstraliga legjobbja a Medyk Konin és a Górnik Łęczna volt, de Sebastian Stemplewski csapata idén – a kupát és a bajnokságot is megnyerve – „átvette a hatalmat”.

A KKS Czarni Sosnowiec keretét többségében lengyel játékosok alkotják, kiegészülve néhány szlovák válogatottal, akik közül számunkra elsősorban Andrea Horváthová és Patricia Fischerová ismert. A lengyel csapattagok közül talán az 50. válogatottságához közelítő Martyna Wiankowska a legjobb futballista.

A teljes sorsolás ide kattintva olvasható.

U17 női UEFA-torna: ezüstérmes a női U16-os válogatott

Női NB II Mészáros Dorina győztes gólt szerzett

Simple Női Liga utolsó forduló

Az utolsó fordulót játsszák a hétvégén a Simple Női Liga csapatai. Korábban eldőlt már, melyik két csapat játszik a bajnoki döntőben, melyik kettő a 3. helyért, s az is, melyik kettő esik ki.

2024. május. 10., 12:35