– Decemberben hallottunk legutóbb rólad, akkor azt, hogy a Bulldogok bronzéremmel zárták saját bajnokságukat, az Ivy League-et, és főleg azt, hogy bekerültél a bajnokság álomcsapatába. Az itthon is tudott, hogy tavasszal az NCAA-ban nincsenek bajnoki fordulók. Mit csináltatok január óta, hogyan telt a legutóbbi szűk félév?
+ Január közepén kezdődött a második félév az egyetemen és ilyenkor az edzések is folytatódnak. A tavaszi szezonban is ugyanúgy edzünk, mint ősszel, csak bajnoki meccsek nélkül. Egyrészt ilyenkor tanuljuk meg és gyakoroljuk az új játékelemeket, a jövő évi taktikai repertoárt – van néhány edzőmeccs tavasszal is, de a nagy létszámú keret miatt minden héten tudunk egész pályán, 11 a 11 ellen is játszani, amit az edzői stáb ki is használ. Másrészt az edzések hangsúlyai máshol vannak: a fizikális fejlesztés nagyobb teret kap. Ilyenkor előtérbe kerül az erő- és gyorsaságfejlesztés, amire az őszi szezon feszített tempójában nincs nagyon lehetőség. Ezen kívül nagy hangsúlyt fektetünk a sérülésmegelőzésre is – az utolsó komoly sérülés 15 hónapja volt, azóta csak könnyebb sérültjeinek voltak. A fizikai fejlődést be- és kimeneti tesztekkel monitorozzák. Nagyon motiváló látni magamon a fejlődést, már csak azért is, mert mindenkinek személyre szabott edzésterve van, és minden tesztet személyre szabottan mérnek.
– Hogyan sikerült a tavaszi szezon, és ennek fényében milyen esélyekkel vágnak neki a Bulldogok ősszel a következő bajnokságnak?
+ Nagyon produktív tavaszon vagyunk túl, mind a csapat, mind pedig én nagyon sokat tudtunk előre lépni. Én személy szerint sokat fejlődtem fizikálisan, és játéktudásban is. A mi bajnokságunk, az Ivy League erős bajnokság, közvetlenül a topligák mögött. Ráadásul ez egy nagyon homogén bajnokság, nincs olyan nagy különbség a csapatok játékereje között, így a meccsek általában szorosak és végig küzdelmesek. Mindenkinek minden győzelemért az utolsó percig meg kell harcolnia: az idei szezonban a mérkőzések háromnegyede legfeljebb egygólos különbséggel zárult. Ősszel szeretnénk megnyerni az Ivy League-et és feljutni az NCAA országos főtáblájára. Nem lesz egyszerű dolgunk, de bizakodó vagyok azt a fejlődést látva, amit idén tavasszal mutattunk. Nagyon fontos lesz, hogy nyáron mindenki a megfelelő helyen tudjon tovább fejlődni, hogy augusztusban, amikor újra együtt edz a csapat, még jobbak legyünk.
– A tanítás május közepével befejeződik, és kezdődik a nyári szünidő. Hogyan készülnek a játékosok ebben a 2-3 hónapban?
+ Mindenki otthon, vagy ott, ahol a nyarat tölti, keres magának edzéslehetőséget. Akik az USA-ban maradnak, ők nyári bajnokságokban játszanak. Ott ez egy bevált rendszer, ilyenkor minden egyetemi sportoló a környékbeli csapatban együtt edz és játszik hetente-kéthetente meccseket. Az európaiak általában a korábbi klubcsapatukkal tréningeznek. Én is a Fradival szoktam ilyenkor edzeni. A nyárra is személyre szabott edzéstervet kapunk, hogy fenn tudjuk tartani azt az edzettségi állapotot, amit a tavasz folyamán felépítettünk. Az edzői stáb sokat segít abban, hogy mindenki lehetőség szerint találjon egy csapatot, akikkel a nyár folyamán edzeni tud, és hogy mindannyian a lehető legtöbbet tudjunk a nyár folyamán is játszani. Aztán augusztus elején kezdődik az USA-ban a felkészülés a csapattal. Ilyenkor már mindenki felépítette magát a szezonra, és nem a nulláról kezdjük újra. Ez fontos, mert augusztus végén már kezdődik a bajnokság.
– Mindezt figyelembe véve, mik a terveid a jövőre nézve, hogy tervezed a futballt az egyetem befejezése után?
+ A négy egyetemi év után szeretnék Európába visszatérni és profiként játszani tovább. A cél a német Bundesliga, de más topbajnokságban is szívesen játszanék, mint például az angol Women’s Super League-ben, a spanyol, olasz vagy skandináv első osztályban. Ide akár az NWSL drafton keresztül is vezethet az út, ezért a jelenlegi elképzeléseim szerint azt mindenképpen megpróbálom majd. Az erősebb amerikai egyetemi ligákban edződött játékosok jól megállják a helyüket ezen a szinten is, gondoljunk csak Németh Hannára, vagy Kaján Zsanettre. Ők már bejárták ezt az utat, és én is hozzájuk hasonlóan szeretném folytatni a karrieremet. Mindezek mellett továbbra is nagy célom, hogy bekerüljek a felnőtt válogatottba is.
A Nemzetek Ligája-mérkőzésekre készülő női A-válogatott március 31-én ismét szurkolók előtt tréningezett, ezúttal a gyirmóti Alcufer Stadion edzőpályáján.
A Nemzetek Ligája-mérkőzésekre készülő női A-válogatott március 31-én ismét szurkolók előtt tréningezett, ezúttal a gyirmóti Alcufer Stadion edzőpályáján.
Női U19-es válogatottunk 1-0-s vereséget szenvedett Törökországtól a két csapat Eb-selejtező mérkőzésén Telkiben.
A Nemzetek Ligája-mérkőzésekre készülő női A-válogatott március 31-én ismét szurkolók előtt tréningezett, ezúttal a gyirmóti Alcufer Stadion edzőpályáján.
A Nemzetek Ligája-mérkőzésekre készülő női A-válogatott március 31-én ismét szurkolók előtt tréningezett, ezúttal a gyirmóti Alcufer Stadion edzőpályáján.
Az ETO, az FTC-Telekom és a Puskás Akadémia is magabiztosan győzött a Simple Női Liga 17. fordulójában. Csak öt mérkőzést játszottak le, a Szekszárd–KÉSZ-St. Mihály-mérkőzést április 16-ra halasztották.